Sponsorzy


Urząd Miasta Katowice miasto położone w południowej Polsce stolica województwa śląskiego główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Katowice są 10. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11. pod względem powierzchni. Z Klubem Sportowym Rozwój Katowice współpracują głównie Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Katowice oraz Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice a także jednostka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Phoenix Business Sp. z o.o. powstała we wrześniu 1993r. w wyniku restrukturyzacji oddziałów powierzchni Kopalni Węgla Kamiennego „Śląsk” należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. Spółka prowadzi działalność w zakresie następujących usług: handel węglem, hurtowy handel paliwami ciekłymi i produktami ropopochodnymi obsługa magazynów otwartych wynajmem maszyn pojazdów i urządzeń.


DB Schenker Rail jest jedynym dostawcą usług transportu kolejowego, który daje możliwość zaistnienia na rynkach całego kontynentu, w oparciu o europejską sieć produkcyjną. DB Schenker Rail Polska S.A. jest częścią wiodącego towarowego przewoźnika kolejowego w Europie DB Schenker Rail AG, łączącego spółki kolejowych przewozów towarowych, należące do Deutsche Bahn. DB Schenker Rail jest obecna niemal na wszystkich krajowych rynkach europejskich.


Conbelts Bytom S.A. jako znaczący producent taśm przenośnikowych w Europie oferuje kompleksowe i nowoczesne rozwiązania dla transportu przenośnikowego m.in. w górnictwie, przemyśle mineralnym, energetycznym, a także hutnictwie, rolnictwie, budownictwie i innych. Conbelts Bytom S.A. produkuje wysokiej jakości mieszanki gumowe. Są to zarówno mieszanki zwykłe jak i specjalistyczne (trudno palne, termoodporne, olejoodporne).


PKP Cargo Service sp. z o. o. jest profesjonalną firmą wchodzącą w skład Grupy PKP Cargo Logistics. Spółka zgodnie z Aktem założycielskim, realizuje usługi w zakresie kompleksowej obsługi bocznic kolejowych oraz na podstawie posiadanych licencji, przewozy kolejowe rzeczy oraz usługi trakcyjne. Firma obsługuje ponad 20bocznic kolejowych głównie w branży górnictwa węgla kamiennego i energetyki, świadczy również usługi z zakresu przewozów niszowych.


Firma Becker-Warkop Sp. z o.o. istnieje już od 1991 roku. W Polsce, a szczególnie na Śląsku – regionie nierozerwalnie związana jest z polskim górnictwem. Becker-Warkop to wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa. Zakres działalności firmy Becker-Warkop Sp. z o.o  to m. in. produkcja systemów transportu (kolejki spągowe, kolejki podwieszone), obudów zmechanizowanych, kompleksów do wybierania resztek pokładów, urządzeń pomocniczych do odstawy urobku ze ścian.


Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Anima istnieje na rynku już ponad 20 lat i specjalizuje się w sprzedaży łańcuchów górniczych, technicznych różnych zastosowań, łańcuchów śniegowych oraz ochronnych na koła. Firma Anima oferuje: pełną gamę łańcuchów ogniwowych górniczych, łańcuchy i zawiesia do przenośników kubełkowych, łańcuchy do odżużlaczy, kompletne zawiesia do podwieszania kolejek podwieszanych w górnictwie, łańcuchy ochronne na koła maszyn  roboczych.


Nike Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo, jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Założone w 1964 roku w Washington County jako Blue Ribbon Sports przez Billa Bowermana i Philipa Knighta, który do 2004 był prezesem koncernu. Jej nazwa pochodzi od greckiej bogini Nike.


Termospec od ponad 15 lat oferuje kompleksowe rozwiązania zwalczające zagrożenia temperaturowe w kopaniach podziemnych oraz tunelach. Oferta obejmuje produkcję urządzeń chłodniczych oraz projektowanie, obsługę i serwis układów klimatyzacji kopalń podziemnych i tuneli. Wyprodukowanie kilkuset urzadzeń o łącznej mocy chłodniczej 250MW daje firmie Termospec pozycję lidera na rynku urzadzeń chłodniczych dla potrzeb górnictwa i budownictwa podziemnego w Polsce.


ZMUW Engineering Sp. z o.o. posiadają 130 letnie tradycje przemysłowe. Firma została założona w 1883 roku i początkowo działała w branży hutniczej oraz zajmowała się produkcją lin i drutów. Od 1945 roku firma podejmuje produkcję wyrobów dla potrzeb górnictwa, a w latach pięćdziesiątych zaczyna kształtować się specjalizacja w zakresie produkcji osprzętu wiertniczego i narzędzi wiertniczych. Firma oferuje także precyzyjne gięcie blach na najnowocześniejszej prasie krawędziowej.