Akademia: derby wielkiej wagi w Chorzowie


Środa upływać będzie w Akademii Piłkarskiej Rozwoju pod znakiem dwóch meczów juniorów młodszych. We wtorek zapunktowali orlicy.

Rozwój zajmuje obecnie miejsce tuż nad strefą spadkową, Ruch jest ostatni. W środowe południe przy Cichej derby wielkiej wagi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, między zespołami, którym przyświeca jasny cel w postaci utrzymania w tych rozgrywkach. Nasza drużyna wygrała dotąd z Rakowem Częstochowa (3:1), zremisowała ze Śląskiem Wrocław (1:1), a uległa Rakowowi (1:2), Zagłębiu Lubin (2:5) i dwukrotnie Górnikowi Zabrze (0:2, 1:2). Chorzowianie rozegrali 2 spotkania mniej i uzbierali w nich o 3 punkty mniej od Rozwoju, bo zdołali jedynie urwać u siebie remis GKS-owi Tychy za sprawą bramki z rzutu karnego w 90. minucie, poza tym musząc uznać wyższość Zagłębia (0:6 i 0:2) oraz Rakowa (1:2). Jesienią na bocznym boisku stadionu Ruchu wygraliśmy 3:0. Teraz zwycięstwo z „Niebieskimi” dałoby podopiecznym trenerów Pągowskiego i Bosowskiego oddech w kontekście tabeli i weekendowego wyjazdu na Śląsk Wrocław.

W środę zagra też nasza druga drużyna juniorów młodszych z II ligi wojewódzkiej B1. Rozwój jest beniaminkiem tych rozgrywek, dotąd jeszcze nie zdobył punktu. W poszukiwaniu pierwszego ruszy do Bytomia, gdzie w kompleksie boisk na zrewitalizowanych i urokliwych terenach Doliny Bytomki zmierzy się z Polonią.

We wtorek z kolei domowe spotkania grali nasi orlicy starsi z kategorii E1. Jak zwykle nie zabrakło bramek i emocji. W III lidze zremisowaliśmy z Zagłębiem Sosnowiec 4:4, w VI lidze pokonaliśmy rezerwy Sparty Katowice 13:1.

E1 III LIGA WOJEWÓDZKA ORLIKÓW
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 4:4
Bramki: Wojarski 2, Dyl, Dąbrowski.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

E1 VI LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Rozwój II Katowice – Sparta II Katowice 13:1 (7:1)
Bramki: Stolorz 4, Pawlik 3, Konowol 2, Pająk 2, Ryborz, Zoń.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Ruch Chorzów – Rozwój Katowice
środa, 5 maja, godz. 12:00, ul. Cicha 6

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Polonia Bytom – Rozwój II Katowice
środa, 5 maja, godz. 16:00, ul. Ostatnia 10

foto: administrator