Akademia: gorzka pigułka w Rybniku, 3 punkty w Zielonej Górze!


Ważne zwycięstwo Rozwoju z TS Przylep Zielona Góra w CLJ U-15, porażka w ważnym meczu w Rybniku w I lidze śląskiej juniorów starszych – za nami ligowa środa.

Niestety, mimo mocnego składu, który mogliśmy wystawić – jako że w środę nie grała ani IV liga, ani CLJ U-17 – wróciliśmy na tarczy z Rybnika, ulegając niżej sklasyfikowanemu ROW-owi 1964 po bramce straconej na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Skomplikowaliśmy sobie tym samym walkę o utrzymanie; mamy 31 punktów i zajmujemy przedostatnie bezpieczne miejsce, tuż przed ROW-em, mając z kolei nad otwierającym strefę spadkową Stadionem Śląskim tylko 3 „oczka” zapasu. W sobotę kolejny wyjazd w południowe rewiry województwa – do Wodzisławia na konfrontację z przedostatnią Odrą Centrum, którą jesienią pokonaliśmy na „Kolejarzu” 8:1.

Bardzo ważne zwycięstwo – dopiero drugie we wiosennym sezonie – odnieśli nasi trampkarze na dalekim wyjeździe do Zielonej Góry. Z beniaminkiem CLJ U-15, TS Przylep, wygraliśmy 3:1, choć rywale na 20 minut przed końcem doprowadzili do wyrównania 1:1. Łapiemy tlen w walce o utrzymanie. Do Przylepu oraz Miedzi Legnica zbliżyliśmy się na dystans 1 punktu. A w sobotę o 12:45 na „Kolejarzu” – właśnie konfrontacja z Miedzią. Do rozegrania zostały Rozwojowi jeszcze 3 mecze. Dwa z legniczanami i rewanż z zespołem z Zielonej Góry. Szanse na uniknięcie degradacji z tych prestiżowych rozgrywek są naprawdę spore.

W środę grali też nasi trampkarze młodsi z kategorii C2. Ulegli na wyjeździe liderowi, Stadionowi Śląskiemu Chorzów 3:8, pozostając na 3. miejscu tabeli II ligi.

A1 I LIGA ŚLĄSKA JUNIORÓW STARSZYCH
ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
Bramka: Stolz 76.
Rozwój Katowice: Cieślik – Czenczek (46. Parysz), Flak, Filipiak (61. Ziarkowski), Skroch, Gasz, Ciszewski, Kwiatkowski, K. Adamiec (85. Haładyń), Bielec (85. Holeczek), Woźniak.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.
Więcej TUTAJ.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
TS Przylep Zielona Góra – Rozwój Katowice 1:3 (0:1)
Bramki: Pawelec 60 – Zdebel 19, Drzewiecki 64, Baranowicz 79.
Rozwój Katowice: Baniak – Zdebel (67. Biłka), Madaj, Semik, Marquardt, Synowiec, Baranowicz, Jarek, Rogowski, Musioł (80. Szablicki), Rzeszowski (60. Drzewiecki).
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 8:3 (4:2)
Bramki: Ćwielong 10, 65, Swatowski 15, Mika 27, 61, Iperhalski 30, Ślósarczyk 50, Baran 74 – Holeczek 12, Czaja 28, Śmietana 46.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator