Akademia: juniorzy młodsi wygrali z Podbeskidziem


Drużyna juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice (2007/08) pokonała przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 w pierwszym meczu sezonu I ligi wojewódzkiej.

To pierwsze gole i zarazem pierwsza wygrana Rozwoju w sezonie 2023/24, który zaczęliśmy piątkową porażką pierwszej drużyny w IV lidze oraz sobotnim bezbramkowym remisem juniorów starszych. Autorem premierowego gola dla zespołów naszej Akademii w nowym cyklu rozgrywkowym okazał się Mateusz Dyrka. Po przerwie podwyższył Jan Dybczyk, a Podbeskidzie odpowiedziało w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Fajnie, że w pierwszym meczu, u siebie, na inaugurację sezonu, pokonaliśmy silnego przeciwnika, jakim jest Podbeskidzie. Utrzymywało się więcej przy piłce, ale wygraliśmy walką, determinacją, zaangażowaniem i szczęściem, bo rywale trzykrotnie obijali słupek albo poprzeczkę. Dziękuję chłopakom za włożone serce. Czeka nas sporo pracy i niełatwy sezon, ale czas będzie działał na korzyść naszej drużyny – podsumował trener Grzegorz Witek.

W kolejnym meczu, w sobotę 19 sierpnia, nasi juniorzy młodsi zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Protokół meczowy
1. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1
niedziela, 13 sierpnia, godz. 10:00, Asnyka 27

Rozwój Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
1:0 – Dyrka, 2 min
2:0 – Dybczyk, 58 min
2:1 – Pocielej, 90+4 min (karny)

Rozwój Katowice: Kołodziej – Dybczyk (82. Mazur), Musioł, Bujok, Lazar, Dyrka (60. Białoń), Kowalczyk (90. Dorobisz), Ludwig, Nowak (65. Cichoń), Szergowicz (76. Gancarczyk), Kręcichwost.
Trener Grzegorz WITEK.