Akademia: młodzicy wyprzedzili BVB


Pierwsze w sezonie porażki juniorów młodszych i trampkarzy, awans młodzików na pozycję lidera tabeli I ligi. Sprawdźcie, jak w miniony weekend radziły sobie zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Na tarczy z Bielska-Białej wracali w niedzielę nasi juniorzy młodsi, którzy ulegli na boisku „na Górce” Rekordowi, jednemu z faworytów do awansu do CLJ U-17, przewodzącemu tabeli z kompletem 15 punktów. Dla Rozwoju była to pierwsza porażka w sezonie. W 8 meczach podopieczni Kamila Pągowskiego ugrali 8 punktów i zajmują 4. pozycję. W najbliższej kolejdze zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec.

Rozstrzelani w Częstochowie zostali nasi trampkarze. Już po 25 minutach Raków wyszedł na prowadzenie 4:0, druga połowa zakończyła się honorowo remisem 1:1. Trampkarze, podobnie jak juniorzy młodsi, też przegrali pierwszy raz – we wcześniejszych 4 kolejkach wyłącznie wygrywali. Są wiceliderem tabeli, o punkt ustępują Rakowowi. W następny weekend zmierzą się z innym częstochowskim zespołem – Skrą.

Na pierwsze miejsce, przed Akademię BVB im. Łukasza Piszczka, wskoczyli z kolei w I lidze nasi młodzicy. Po emocjonującym meczu w sobotni ranek wygrali na „Kolejarzu” z WSP Wodzisław 4:1, a ozdobą spotkania była bramka bezpośrednio z rzutu wolnego, którą przy stanie 2:0 zdobyli rywale. Podopieczni Pawła Rosy trafili 4-krotnie, hat tricka ustrzelił Dawid Mastalski i punkty zostały w Katowicach.

Porażkę ze Stadionem Śląskim poniósł nasz drugi zespół młodzików z IV ligi okręgowej, zaś drugi zespół juniorów młodszych w środę gra na Kostuchnie z Rakowem. O porażce juniorów starszych ze Stadionem Śląskim Chorzów informowaliśmy w osobnym newsie.

B1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rekord Bielsko-Biała – Rozwój Katowice 2:0 (1:0)
Bramki: Zajas 29, Drewniak 66.
Rozwój Katowice: J. Adamiec (70. Białek) – Zieliński, Synowiec (66. Musioł), Rogowski, Machalski, Buchczik, Biłka, Ciuchta, Baranowicz, Pałka (60. Rzeszowski), Orzechowski (60. Semik).
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 5:1
Bramki: Gut 9, 69, Liberda 14, Kowalczyk 17, Ciekot 25 – Machowski 59.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – WSP Wodzisław 4:1 (1:0)
Bramki: Mastalski 29, 25, 50, Polarz 60+1 – Błanik 45.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Rozwój II Katowice – Stadion Śląski II Chorzów 0:6 (0:4)
Bramki: Smak 7, 9, 52, Musiał 37, Dudek 44, Wajs 56.
Trener Igor PACHA.
Więcej TUTAJ.

W ŚRODĘ GRAJĄ
B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Raków II Częstochowa
środa, 15 września, godz. 16:00, Katowice-Kostuchna, ul. Boya-Żeleńskiego 96c

foto: administrator