Akademia: młodzicy z przepustką na gorący finisz


Powoli chyli się ku końcowi jesienny sezon rozgrywek juniorskich. Na ostatniej prostej wielkie emocje czekają nasze zespoły młodzików w ligach D1 i D2.

Trzecie w sezonie zwycięstwo odniosła nasza druga drużyna juniorów młodszych, która już po niewiele ponad kwadransie, prowadziła z drugim Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Na kolejkę przed końcem ani jedni, ani drudzy nie mają już szans opuścić strefy spadkowej. Sezon jesienny Rozwój II zakończy wyjazdową konfrontacją z zamykającą tabelę chorzowską Józefką.

Była szansa na awans – ale już jej nie ma. Trampkarze Rozwoju wiedzą, że finiszują na 3. pozycji w tabeli II ligi, o czym przesądziły dwie porażki z rywalami z Częstochowy – 3:4 przed tygodniem z Rakowem oraz 2:4 tej soboty ze Skrą. Podopieczni Seweryna Gancarczyka co prawda jako pierwsi wyszli na prowadzenie po bramce Szymona Ciszewskiego, ale Skra końcówkę pierwszej i początek drugiej połowy miała piorunujący. Ostatnim rywalem podczas tej mimo wszystko udanej rundy trampkarzy będzie Akademia Piłkarska Gliwice.

Duże emocje szykują się w ostatniej kolejce I ligi młodzików. W ten weekend Rozwój wygrał w Sosnowcu 1:0 i utrzymał 1-punktową stratę do przewodzącego tabeli BBTS-u Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bielszczanie za tydzień zmierzą się z trzecią w tabeli Skrą Częstochowa. Podopieczni Pawła Rosy zaś podejmą goczałkowiczan z Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, sklasyfikowanych na 4. pozycji. Dodajmy, że mecz naszej drugiej drużyny młodzików w IV lidze okręgowej D1 został na prośbę Pogoni Imielin przełożony z minionego weekendu na inny termin.

Nadal na czele tabeli utrzymują się młodsi młodzicy D2, mając punkt, ale i mecz rozegrany więcej od Zagłębia Sosnowiec. W tych rozgrywkach zostały jeszcze dwie, a niektórym – nawet trzy kolejki. Tym razem podopieczni Pawła Kwiatkowskiego wygrali w Jaworznie. W świąteczny czwartek podejmą… Zagłębie. To będzie prawdziwy hit tej ligi!

O remisie juniorów starszych z GKS-em Katowice oraz porażce juniorów młodszych w Sosnowcu informowaliśmy osobno.

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój II Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 3:1 (2:1)
Bramki: Bałos 11, Szablicki 16, Rams 51 – Kozioł 42.
Rozwój II Katowice: Białek (89. Kołodziej) – Rams (86. Rossmann), Bałos, Orzechowski (69. Kowalczyk), Madaj, Buchczik, Buba (80. Biegun), Brewczyk, P. Adamiec (53. Ludwig), Zdebel (69. Frankiewicz), Szablicki.
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Skra Częstochowa – Rozwój Katowice 4:2 (2:1)
Bramki: Tyczyński 29, Cieślak 38, 41, 74 – Ciszewski 2, Holeczek 72.
Rozwój Katowice: Rybacki, Widera, Zander, Orzełek, Mazur, Lazar, Karolik, Holeczek, Gancarczyk, Drzał, Komander oraz Kukuła, Czaja, Ciszewski, Chachurski, Alicki.
Trener Seweryn GANCARCZYK.
Więcej TUTAJ.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 0:1
Bramka: Grzelak 10.
Rozwój Katowice: Kurtok, Browarski, Bezak, Szymkowiak, Mastalski, Amrosz, Polarz, Jambor, Noworolnik oraz Smoła, Proszczuk, Majewski, Jaworski, Grzelak, Mosór.
Trener Paweł ROSA.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
UKS Akademia 2012 Jaworzno – Rozwój Katowice 0:4 (0:2)
Bramki: Konowol 19, Maleta 33, Stolorz 45, Dyl 58.
Rozwój Katowice: Stolka, Pająk, Dąbrowski, Tataruch, Myszkowski, Maleta, Kowalewski, Konowol, Dyl oraz Orłowicz, Boryczka, Stolorz, Wójcik.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator