Akademia: nasze zespoły w czołówkach tabel


Powoli dobiega końca wiosenny sezon w piłce dziecięcej, juniorskiej i młodzieżowej, dlatego miło spojrzeć, jak stały progres sportowy znajduje też odzwierciedlenie w tabelach rozgrywek. Podsumowujemy miniony weekend.Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie tej świetnej wiosny juniorzy starsi. Na gole przyszło poczekać do drugiej połowy konfrontacji z ROW-em, ale w końcu padły, a drogę do siatki znaleźli Mikołaj Holeczek, Oliwier Jarosz i Mateusz Rzeszowski, czyli przedstawiciele kolejno 2004, 2005 i 2006 rocznika. Choć do rozegrania zostały Rozwojowi jeszcze tylko 2 mecze, plasując się na pozycji wicelidera nadal zachował szansę, by skończyć tę rundę na 1. miejscu. Przy 1 spotkaniu rozegranym mniej, do Zagłębia Sosnowiec tracimy 5 punktów. Zmierzymy się jeszcze z Odrą Wodzisław i właśnie Zagłębiem.

Jeszcze większe szanse na 1. miejsce – i zarazem awans do I ligi – mają nasi trampkarze. Tym razem podopieczni Seweryna Gancarczyka, niczym pierwszy zespół, zaaplikowali swojemu rywalowi z Lublińca „dwucyfrówkę” i na kolejkę przed końcem sezonu mają 1 punkt straty do Skry Częstochowa, z którą zagrają w piątek na wyjeździe. Jeśli wygrają – wyprzedzą ją i zwieńczą wiosenny sezon mistrzostwem wojewódzkiej II ligi. W fotelu lidera okręgowej V ligi plasuje się nasza druga ekipa trampkarzy, w której gra sporo młodzików. W weekend ambitnie powalczyła w Rudzie Śląskiej, wyciągając wynik na 3:2, mimo że po 14 minutach było 0:2.

Miło też spojrzeć w tabelę I ligi młodzików. Dzięki zwycięstwie z goczałkowicką Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, podopieczni Pawła Rosy są o krok, by zakończyć wiosenne rozgrywki na drugim miejscu, co zważywszy na niełatwe miesiące i wspinanie się w tabeli od jej nizin należy uznać za bardzo dobry wynik. Fotel lidera od dawna zajmuje niezagrożone już BBTS Podbeskidzie. Z tarczą z Mysłowic po zwycięstwie z Unią Kosztowy wracała w niedzielę nasza druga ekipa młodzików. Bez punktów z Chorzowa wrócili młodzicy D2. Wiceliderzy II ligi w meczu na szczycie ulegli liderowi – Stadionowi Śląskiemu, ale poniżej 2. pozycji już spaść nie powinni i za to należą się gratulacje.

A1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 3:0 (0:0)
Bramki: Holeczek 69, Jarosz 79, Rzeszowski 82.
Rozwój: Bryła – Draga, Semik, Rogowski, Synowiec, Baranowicz, Cieślar, Jarek, Zieliński, Jarosz, Holeczek oraz Madaj, Roj, Bałos, Rzeszowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Akademia Sportowa Lubliniec 11:0 (5:0)
Bramki: Czaja 3, Holeczek 2, Zander 2, Lazar, Ciszewski, Mazur, samobójcza.
Trener Seweryn GANCARCZYK.

C2 V LIGA OKRĘGOWA TRAMPKARZY
SMS II Pogoń Ruda Śląska – Rozwój II Katowice 2:3 (2:0)
Bramki: Wojciuch 4, 16 – Grzelak 38, Mastalski 73, 77.
Rozwój II: Rybacki – Wilk, Musialik, Mosór, Mazur, Kukuła, Jaworski, Amrosz, Dąbrowski, Buziewicz, Alli-Balogun oraz Chachurski, A. Gancarczyk, Kurtok, Grzelak, Polarz, Mastalski, Noworolnik.
Trener Paweł ROSA.

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Akademia BVB Goczałkowice 2:1
Trener Paweł ROSA.

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Unia Kosztowy – Rozwój II Katowice 0:5 (0:2)
Bramki: Waligórski 24, Lewandowski 30, 36, 54, Ryborz.
Rozwój II: Orłowicz, Spyra, Piszczek, Elwart, Ryborz, Drozd, Benek, Krzeszowiec, Lewandowski, Waligórski.
Trener Igor PACHA.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 4:0 (2:0)
Bramki: Wesołowski 10, 13, 37, Kondrat 55.
Rozwój: Stolka – Kordaczka-Matysiak, Tataruch, Konowol, Dyl, Bibel, Szczygielski, Maleta, Kowalewski oraz Wojarski, Wójcik, Myszkowski, Dąbrowski.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.

W TYGODNIU GRAJĄ:
A1 I I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
Odra Wodzisław – Rozwój Katowice
środa, 8 czerwca, godz. 17:00, Wodzisław Śląski, ul. Cisowa 6
B1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – GKS Tychy
wtorek, 7 czerwca, godz. 13:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1