Akademia: ostatni jesienny weekend [ROZKŁAD JAZDY]


Jesienny sezon w piłce juniorskiej dobiega końca. Sprawdźcie ostatni tegoroczny harmonogram weekendu dla zespołów Akademii Piłkarskiej Rozwoju. Jeszcze się dzieje!

W świąteczny czwartek mecz na szczycie grali nasi młodzicy młodsi. Bezbramkowo zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec, wskutek czego goście na kolejkę przed końcem utrzymali w tabeli 2-punktową przewagę nad Rozwojem. Podopieczni Pawła Kwiatkowskiego pozostali wiceliderem, jesienny sezon zakończą w przyszłym tygodniu derbami z GKS-em (5. pozycja).

Nasi starsi młodzicy już wiedzą, że skończą sezon na 2. miejscu. Drużyna trenera Pawła Rosy przez większą część sezonu przewodziła tabeli I ligi wojewódzkiej, ale rzutem na taśmę została wyprzedzona przez BBTS Podbeskidzie. Bielszczanie 1. lokatę przypieczętowali w środę, pokonując Skrę Częstochowa, dzięki czemu powiększyli przewagę nad Rozwojem do 4 „oczek”. W ostatnim meczu sezonu – sobotnim na „Kolejarzu” z goczałkowicką Akademią BVB im. Łukasza Piszczka – nasi młodzicy mogą jedynie ją zredukować, ale już nie odrobić.

Wyjść ze strefy spadkowej nie mamy już szans w II lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1. Uczestniczący w tych rozgrywkach drugi zespół Rozwoju sezon zakończy wyjazdową konfrontacją z inną ekipą, która spada – chorzowską Józefką.

Nie sezon, a rundę kończą juniorzy starsi. W bardzo spłaszczonej tabeli wojewódzkiej I ligi zajmujemy dobre 6. miejsce, ale nad 11. Polonią Bytom, z którą w sobotę zmierzymy się na „Kolejarzu”, mamy tylko 2 punkty przewagi. Bytomianie, będący beniaminkiem i mający dobrą serię, już w piątek mają mecz I drużyny z Odrą Wodzisław, dlatego do Katowic zawitają w mocnym składzie z zawodnikami posiadającymi już doświadczenie z seniorskiej trzeciej ligi. Szykuje się ciekawe spotkanie.

W osobnym newsie informowaliśmy o zwycięstwie juniorów młodszych z Ruchem Radzionków na wagę 3. miejsca w I lidze. Na najniższym stopniu podium jesienny sezon ukończą też trampkarze z II ligi C2. Drużyna Seweryna Gancarczyka nie ma już szans na dogonienie rywali z Częstochowy – Rakowa i Skry, z którymi długo szła łeb w łeb. Na „do widzenia” trampkarze podejmą na „Kolejarzu” zespół AP Gliwice.

Ostatnie mecze o ligowe punkty zespoły Akademii Piłkarskiej Rozwoju zaliczą w przyszłym tygodniu. Będą to wspomniane derby młodzików D2 z GieKSą oraz potyczka drugiej drużyny młodzików starszych z Pogonią Imielin w ramach IV ligi okręgowej.

A1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH
Rozwój Katowice – Polonia Bytom
sobota, 13 listopada, godz. 13:15, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

B1 II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Józefka Chorzów – Rozwój II Katowice
sobota, 13 listopada, godz. 9:00, Chorzów, ul. Pokoju 6

C2 II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY
Rozwój Katowice – Akademia Piłkarska Gliwice
sobota, 13 listopada, godz. 15:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

D1 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka
sobota, 13 listopada, godz. 9:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

D1 IV LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
Pogoń Imielin – Rozwój II Katowice
czwartek, 18 listopada, godz. 17:00, Imielin, ul. Hallera 37a

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:0
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

D2 III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
GKS Katowice – Rozwój Katowice
środa, 17 listopada, godz. 18:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

E1 ORLIK
Orzeł Mokre – Rozwój Katowice
sobota, 13 listopada, godz. 9:30, Mikołów, ul. Zamkowa 1a

S9 – 2013
Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Piast Gliwice, GKS Katowice
niedziela, 14 listopada, godz. 9:00, Sosnowiec

S9 – 2015
GKS Katowice, Rozwój Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Stadion Śląski Chorzów, Raków Częstochowa, GKS Tychy, Górnik Zabrze, Rekord Bielsko-Biała
niedziela, 14 listopada, godz. 15:00, Katowice-Hetman, ul. Siwka 2

foto: administrator