Akademia: pierwsze zwycięstwa juniorów młodszych


Z powodu ataku zimy, w miniony weekend odbyły się jedynie trzy spotkania o ligowe punkty z udziałem zespołów Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Wszystkie trzy rozegrano na sztucznej nawierzchni „Kolejarza”. W sobotni ranek młodzicy D2 ulegli w derbach miasta GKS-owi 1:2 i w tabeli II ligi pozostali z 6-punktowym dorobkiem, mając na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki. Dzień później, we wczesne niedzielne popołudnie, grały oba zespoły juniorów młodszych. Wygrały solidarnie po 4:0 – z Ruchem Radzionków w I lidze i 1. FC Katowice w III lidze – księgując pierwsze punkty w sezonie.

Jako że szereg innych spotkań został odwołany, trener Kamil Pągowski mógł wystawić dużo mocniejszy skład, mając w wyjściowej jedenastce sześciu zawodników z roczników 2005 i 2006, którzy występują już na boiskach seniorskiej IV ligi. Pozostali to zawodnicy grający na co dzień w I lidze juniorów starszych. To też dobrze obrazuje, jaką filozofię obrał nasz klub – gdy ktoś czasem zastanawia się, czemu chwalimy się wychowankami, jednocześnie mając problemy w ligach juniorów starszych i młodszych, to w ten weekend uzyskał odpowiedź. Po prostu od pewnego etapu nasze drużyny rywalizują nie z rówieśnikami, a starszymi rywalami. Bywa, że to przekłada się na trudną teraźniejszość – ale wierzymy, że lepszą przyszłość.

Oby w najbliższy weekend pogoda nie storpedowała już piłkarskich planów.

B1 I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – Ruch Radzionków 4:0 (1:0)
Bramki: Baranowicz 10, Kwiatkowski 70, Cieślar 74, Bielec 82.
Rozwój: J. Adamiec – Machalski, Semik, Rogowski, Synowiec, Baranowicz (88. Rams), Cieślar (77. Zdebel), Bielec (84. Rzeszowski), Jarek (84. Molczyk), Kwiatkowski (83. Jarosz), Zieliński (88. Orzechowski).
Trener Kamil PĄGOWSKI.
Więcej TUTAJ.

B1 III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH
Rozwój Katowice – 1. FC Katowice 4:0 (2:0)
Bramki: Jarosz 8, Rzeszowski 45, Frankiewicz 68, Kręcichwost 90.
Rozwój: Białek (75. Kołodziej) – Zdebel, Szablicki (60. Ludwig), Rzeszowski (46. Biegun), Rams (60. Kręcichwost), Orzechowski, Molczyk, Madaj, Jarosz (60. P. Adamiec), Brewczyk, Bałos (60. Frankiewicz).
Trener Grzegorz WITEK.
Więcej TUTAJ.

D2 II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW
Rozwój Katowice – GKS Katowice 1:2 (0:0)
Bramki: Konowol 60+2 – Keller-Nowak 40, 55.
Rozwój: Zalewski, Maleta, Kowalewski, Kordaczka-Matysiak, Tataruch, Orłowicz, Konowol, Dyl, Benek oraz Bibel, Wójcik, Krzeszowiec.
Trener Paweł KWIATKOWSKI.
Więcej TUTAJ.

foto: administrator