Akademia Piłkarska Rozwoju: sparingowe wygrane z Odrą Opole


Nasze drużyny U-17 i U-16, przygotowujące się do sezonu I ligi wojewódzkiej juniorów A1 oraz Centralnej Ligi Juniorów U-17, pokonały w niedzielę na „Kolejarzu” rywali z Opola.

Drużyna U-16 wygrała 4:0, zaś U-17 – 2:1. – Po powrocie z obozu w Kamieniu podtrzymywaliśmy obciążenia i mocno trenowaliśmy. Jeszcze w sobotę odbyliśmy naprawdę mocną jednostkę, by dziś zobaczyć naszych chłopaków na totalnym zmęczeniu. Warunki nie były łatwe, panował skwar, a nie wykonywaliśmy wielu zmian, by większość zawodników pograła po 90 minut. Plan został zrealizowany. Od jutra dalej pracujemy, a w środę czeka nas kolejny podwójny sparing – powiedział Kamil Pągowski, trener drużyny Rozwoju przygotowującej się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17.

W środę nasi juniorzy o 10:00 zagrają na Stadionie Ludowym z Zagłębiem Sosnowiec, zaś o 13:30 na „Kolejarzu” z Cracovią. Kolejny weekend będzie wolny, a następny tydzień będzie już mikrocyklem startowym przed inauguracją sezonu. Runda jesienna CLJ U-17, CLJ U-15 i I ligi wojewódzkiej juniorów A1 rusza w weekend 15-16 sierpnia.

U-17 (liga A1)
Rozwój Katowice – Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki: Parysz, Kwiatkowski.
skład Rozwoju: J. Adamiec – Brzeziński, Draga, Myśliwczyk, Ziarkowski, Filipiak, Cieślar, Jastrzembski, Kwiatkowski, Bielec, Parysz. Grali także: Bryła, Holeczek, Roj, K. Adamiec.
Trener Rafał BOSOWSKI.

U-16 (liga CLJ U-17)
Rozwój Katowice – Odra Opole 4:0 (1:0)
Bramki: Holeczek, Roj, Andrejczyk, Pompa
skład Rozwoju: Nowak – Andrejczyk, Machalski, Moczkowski, Pompa, K. Adamiec, Roj, Zieliński, Wiewióra, Holeczek, Jarek. Grali także: Figura, Liburski, Synowiec, Pałka, testowany.
Trener Kamil PĄGOWSKI.

foto: TB