Ale postrzelali! Weekendowe granie w Akademii Rozwoju


Juniorzy młodsi zremisowali z Ruchem Radzionków, trampkarze pokonali GKS Tychy, a młodzicy rozprawili się z Hutnikiem Kraków.

⚽⚽
Weekendowe granie najstarszych drużyn Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice rozpoczęło się w piątek. Podopieczni trenerów Kamila Pągowskiego i Rafała Bosowskiego zremisowali na wyjeździe 3:3 z Ruchem Radzionków, mimo że przegrywali już 0:3.

juniorzy młodsi
Ruch Radzionków – Rozwój Katowice 3:3
Bramki dla Rozwoju: Holeczek, Buchczik, Orzechowski (z 0:3 na 3:3)

skład Rozwoju: Bryła – Moczkowski, Machalski, Haładyń, Bielec, Roj, Rosół, Zieliński, Jarosz, Holeczek, Brzeziński oraz Orzechowski, P. Adamiec, Ciuchta, Pałka, Przybyła, Sz. Krawczyk, Figura, Buchczik.
Grano 3×35 minut

⚽⚽
Sporo bramek padło też dzień później na „Kolejarzu” w meczu trampkarzy przygotowujących się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Drużyna trenera Grzegorza Witka prowadziła z GKS-em Tychy już 3:0, rywale byli w stanie doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do Wiktora Synowca i Rozwoju.

trampkarze
Rozwój Katowice – GKS Tychy 4:3
Bramki: Drzewiecki 2, Synowiec 2.

skład Rozwoju: Baniak – Madaj, Ślązok, Buba, Biłka, Jarek, Synowiec, Drzewiecki, Rzeszowski, Baranowicz, Marquardt oraz Białek – Świstak, Trociński, Musioł, Kowalczyk, Frankiewicz, Świerczyński.
Trener Grzegorz WITEK.

⚽⚽
Cztery gole na „Kolejarzu” zaaplikowali też rywalom młodzicy. Podopieczni Pawła Rosy pokonali do zera rówieśników z Hutnika Kraków. Grano 2 x 25 minut,

Trener Rosa: – Ciekawy mecz z wymagającym przeciwnikiem, obie drużyny starały się stwarzać sporo sytuacji bramkowych i grały wysokim pressingiem. Nasze przygotowania do sezonu nieco skomplikowały kontuzje, w każdym meczu musimy inaczej zestawiać linię obrony. Mam nadzieję, że szybko uda się ustabilizować naszą grę w defensywie. Szukamy również pozytywów. Wielu zawodników, którzy dostali szansę z powodu kontuzji innych, wykorzystali ją. Dodatkowym atutem jest pozyskanie Oliviera Polarza, syna byłego zawodnika Rozwoju, który świetnie się wkomponował w zespół. Co ważne, udało się dołączyć do prowadzenia rocznika Patryka Gembickiego, który złapał świetny kontakt z chłopakami i ma na nich bardzo pozytywny wpływ.

młodzicy D1
Rozwój Katowice – Hutnik Kraków 4:0
Bramki: Mastalski, Polarz, Jambor, Cząstkiewicz.

⚽⚽
W piątek juniorów młodszych i trampkarzy czeka bardzo ciekawy test. Do Katowic przyjadą zespoły Lecha Poznań, zmierzymy się z nimi sparingowo na „Kolejarzu”. Możliwość skonfrontowania się z zawodnikami topowej polskiej akademii będzie niezwykle wartościowym przerywnikiem w okresie intensywnych przygotowań do wiosennego sezonu.

foto: Hutnik Kraków; własne