Bartłomiej Dorożyński dietetykiem Akademii Rozwoju


Prezentujemy kolejnego fachowca, który urozmaicić ma proces szkolenia w naszym klubie, wpływając na świadomość naszych wychowanków, ale też rodziców.

Bartłomiej Dorożyński będzie współpracował ze wszystkimi rocznikami naszej Akademii Piłkarskiej, a jesienią cyklicznie prowadzić będzie wykłady i warsztaty dla grup 2010-2013.

Nasz nowy dietetyk to absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka. Magister dietetyki. Wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Specjalizuje się w dietetyce sportowej, w szczególności w sportach drużynowych, lecz jego największą pasją jest żywienie w piłce nożnej.

Swoją wiedzę stale poszerza na kursach i konferencjach m.in. organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej czy FC Barcelona. Miał okazję poznać detale codziennej pracy dietetyków słynnego klubu z Katalonii. Popularyzator wiedzy opartej na dowodach naukowych. W swojej codziennej pracy współpracuje ze sportowcami, zarówno profesjonalistami jak i amatorami, ale także osobami aktywnymi fizycznie.

Były kandydat na piłkarza. Od najmłodszych lat trenował piłkę nożną w zabrzańskim Górniku oraz Gwarku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu na boisku lepiej rozumie specyfikę dyscypliny oraz specjalne potrzeby żywieniowe piłkarzy i piłkarek.

Jego głównym celem we współpracy ze sportowcami jest optymalizacja wyników sportowych, poprawa regeneracji oraz kształtowanie świadomości żywieniowej. Swoje działania opiera na edukacji żywieniowej oraz przygotowywaniu spersonalizowanych planów żywieniowych oraz zaleceń. Przekonuje, że dieta może być smaczna i prosta w przygotowaniu.

Witamy na pokładzie i życzymy satysfakcji z pracy w Rozwoju!

telefon kontaktowy: 510-094-185
e-mail: b.dorozynski@cezis.pl
facebook: https://www.facebook.com/doropronutrition
strona internetowa: www.cezis.pl
gabinet: Centrum Edukacji Żywieniowej I Sportu, Kościuszki 55/2, 40-047 Katowice