Bartosz Jaroszek sprzedany do GKS-u 1962 Jastrzębie


jaroszek_bartek_gks_jastrzebie

24-letni pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Rozwoju Katowice do aktualnego lidera rozgrywek drugiej ligi.

Temat przenosin Bartosza Jaroszka do Jastrzębia urodził się już w listopadzie. 1 grudnia defensywny pomocnik wziął udział w rozgrywanym w Rybniku-Kamieniu sparingu GKS-u 1962 z GKS-em Tychy (0:0), po którym trener Jarosław Skrobacz pozytywnie zaopiniował jego przydatność do drużyny.

„Jaro” opuszcza Rozwój po ponad dwóch latach. Na Zgody 28 trafił latem 2015, po awansie naszego klubu do pierwszej ligi, będąc wypożyczonym z Zagłębia Lubin. W debiutanckiej rundzie w naszych barwach spisał się na tyle dobrze, że zimą podpisał kontrakt. Łącznie zaliczył w Rozwoju 62 występy, zdobywając 2 bramki. Tracimy nie tylko zawodnika podstawowego składu, ale też bardzo pozytywną jednostkę, dobrego ducha szatni i zawsze uśmiechniętego człowieka.

To kolejny zawodnik po Patryku Kunie czy Michale Gałeckim, który w ostatnich latach odszedł z ul. Zgody 28 do wyżej notowanego klubu i spróbuje w nim zaistnieć. Ogrywanie i promowanie zawodników to filozofia, która musi przyświecać dziś Rozwojowi.

Bartek, dzięki za wszystko i powodzenia. No i… do zobaczenia w maju przy Zgody, gdy zawita tu GKS 1962 Jastrzębie!

foto: Szymon Kępczyński