Błysnęli na wypożyczeniach. Popis Kuna, gol Żaka


kun-bukowa-mk-news

W miniony weekend na boiskach różnych klas rozgrywkowych „sypnęło” bramkami zdobywanymi przez byłych zawodników Rozwoju Katowice.

Fantastyczne zawody zaliczył zwłaszcza Patryk Kun. Strzelił dwa gole, zanotował dwie asysty, a Stomil Olsztyn rozbił Znicza Pruszków 5:1. Katowicki „Sport” ocenił jego występ na notę „9”.

Do siatki trafił też inny z wypożyczonych ze Zgody 28 zawodników, Adam Żak, otwierając wynik meczu Pniówka Pawłowice Śląskie z Piastem Żmigród (3:0). Żak głową sfinalizował centrę Adama Krakowskiego, znanego nam z gry w Rozwoju, który z kolei rezultat tamtego spotkania ustalił. Pniówek po tej wygranej awansował na 5. miejsce w tabeli III grupy trzeciej ligi.

Podobnie jak Stomil, 5:1 wygrał też Raków Częstochowa – z Legionovią – a 6. gola w sezonie drugiej ligi strzelił Adam Czerkas.

Do protokołów wpisywali się też dwaj gracze naszego klubu, którzy niegdyś stanowili o sile środka pola. W drugiej lidze jednego z goli dla Odry Opole w meczu z GKS-em Bełchatów (3:1) strzelił Gabriel Nowak, z kolei szczebel niżej Kamil Zalewski przyczynił się do wyjazdowej wygranej Stali Brzeg z Olimpią Kowary (2:0).

Kapitalną bramkę dla Motoru Lublin zdobył w Jarosławiu Kamil Cholerzyński.

W czwartej lidze do siatki trafiali Robert Wojsyk (Ruch Radzionków) i Mateusz Mazurek (Polonia Łaziska Górne), z kolei w „okręgówce” Kamil Szostek i Marcin Rosiński pomogli Podlesiance Katowice w wywiezieniu trzech punktów z Bierunia Nowego.

Wiosna ruszyła, sezon w pełni, pozostaje więc zaprosić na piłkarskie stadiony. W pierwszej kolejności – ten na ul. Zgody 28, gdzie już w sobotę mamy nadzieję zobaczyć pierwsze w 2017 roku gole dla Rozwoju. O godz. 15:00 rozpocznie się – arcyważne – spotkanie ze Stalą Stalowa Wola.

foto: Marta Kołodziejczyk