Budżet Obywatelski 2019. Głosuj już teraz!


piatka_boisko

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do katowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Nasz klub popiera jeden z nich!

Chodzi o modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka w Katowicach. Boisko usytuowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka w pobliżu ulicy Mikołowskiej, w bezpiecznej odległości od drogi, w bezpośrednim sąsiedztwie ZSTiO nr 2.

Boisko sportowe służyć będzie dzieciom i młodzieży zamieszkującym dzielnicę Brynów-Załęska Hałda. Obiekt sportowy jakim jest boisko ma zachęcać do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z dala od ekranów komputerowych. Szacunkowy koszt realizacji projektu to 589 tys. zł.

Modernizacja boiska sportowego
L2/05/V

„Podstawówka” nr 5 to szkoła bardzo dobrze znana w Rozwoju Katowice. To tam uczęszczało czy uczęszcza obecnie wielu zawodników z drużyn naszej klubowej Akademii Piłkarskiej.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Katowic zadecydują o rozdysponowaniu ponad 22,8 mln zł. Głosowanie trwa od 10 do 23 września i odbywa się za pomocą interaktywnego formularza dostępnego przez Internet. Wyboru można będzie dokonać spośród zgłoszonych zadań, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.

Uprawnione do głosowania są tylko osoby zameldowane w Katowicach (na stałe lub czasowo) w dniu 27 sierpnia 2018. W tej edycji swój głos mogą też oddać osoby poniżej 16. roku życia, jednak mogą to zrobić tylko za zgodą swojego opiekuna prawnego.

Polecamy ten projekt Państwa uwadze – TUTAJ.

Więcej informacji – TUTAJ.

plakat_budzet_obywatelski

foto: SK