Były selekcjoner na trybunach, pierwsza taka seria od czasów „Didiego”, młodzieżowcy na piątkę [WOKÓŁ MECZU]


smuda kapka krzus rozwoj row mk news

Po raz ostatni wracamy jeszcze do wydarzeń z niedzielnych – zwycięskich – derbów z ROW-em 1964 Rybnik, prezentując nasze drobne spostrzeżenia, fakty i statystyki. Polecamy!

⚽ Fakt, że cała kolejka ekstraklasy została rozegrana w sobotę, a w niedzielę na szczeblu centralnym na terenie naszego województwa odbywał się jeszcze tylko mecz Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole, sprawił, że na Zgody 28 zawitało wiele znanych postaci ze środowiska piłkarskiego. Nasz stadion odwiedził m.in. Franciszek Smuda, były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie trener Widzewa Łódź. Delegacja „Władców Miasta Włókniarzy” była zresztą liczniejsza, bo wraz z „Franzem” derby obejrzał też skaut Zdzisław Kapka.

⚽ Nie zabrakło też skautów ekstraklasowych klubów, by wspomnieć choćby Tomasza Kiełbowicza (Legia Warszawa). W sektorze vip zasiadł Przemysław Pantak, przyjaciel naszej „rozwojowej rodziny”, a przede wszystkim – agent Arkadiusza Milika. Miał powody do radości, bo w trakcie meczu dotarły miłe wieści z Włoch, gdzie Arek przyczynił się golem i asystą do wygranej Napoli z Chievo. Przedstawiciele GKS-u Katowice – trener Jacek Paszulewicz i dyrektor Tadeusz Bartnik – z pewnością z satysfakcją obserwowali poczynania Kacpra Tabisia, który po sezonie zasili „Gieksę”. Stare kąty odwiedził były szef naszego skautingu Łukasz Piworowicz (Raków Częstochowa). Z wątków reprezentacyjno-śląskich, odnotujmy, że świadkiem naszej wygranej z ROW-em był też znany fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek (kadra, Górnik Zabrze).

⚽ Nie zapominamy oczywiście o Dietmarze Brehmerze. Były trener Rozwoju i ROW-u z uznaniem wypowiadał się o obu drużynach i poziomie derbów, a skoro przy osobie „Didiego” jesteśmy… Cztery zwycięstwa, od których zaczęliśmy wiosnę, to świetny wynik. Tak dobrą serię zanotowaliśmy przed dwoma laty w pierwszej lidze (Stomil, Chojniczanka, Dolcan, Chrobry), przy czym jeden z tych kompletów punktów (Dolcan) zdobyty był walkowerem, jako że rywal wycofał się z rozgrywek. Ostatni raz cztery „boiskowe” wygrane z rzędu zdarzyły nam się właśnie pod wodzą Dietmara Brehmera. To była jesień pamiętnego sezonu 2014/15, zakończonego awansem. Wygrywaliśmy kolejno z Górnikiem Wałbrzych, Wisłą Puławy, MKS-em Kluczbork i Zagłębiem Sosnowiec.

⚽ Zwróćmy też uwagę, że czwarty raz z rzędu sięgnęliśmy po komplet punktów przy Zgody (Warta Poznań, Bełchatów, Radomiak, ROW). Taka seria też zdarzyła nam się jesienią 2014 pod wodzą trenera Brehmera (Okocimski, Limanovia, Nadwiślan, Siarka). Teraz pod pewnymi względami jest jednak lepiej. W derbach to było nie tylko czwarte z rzędu zwycięstwo w roli gospodarza, ale w dodatku – czwarte do zera, bez straty gola!

⚽ Marek Koniarek nie byłby sobą, gdyby kilka razy nie rozluźnił atmosfery żartami. Zwłaszcza w świetnie znanych sobie stronach. – Róbcie mi tu miejsce! – rzucił, przechodząc tuż przed pierwszym gwizdkiem obok ławki rezerwowych Rozwoju. Z kolei podsumowanie meczu na konferencji prasowej zakończył tak: – Punkty zostają dziś w Katowicach. I ja również…

⚽ Frekwencja na niedzielnych derbach wyniosła 754 osoby, czyli tyle, ile mogą dziś oficjalnie pomieścić użytkowane przez nas na meczach drugiej ligi trybuny stadionu przy ul. Zgody. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!

trybuny derby rozwoj row mk news

⚽ Pierwszy raz w tym roku zagraliśmy bez Seweryna Gancarczyka. Były reprezentant Polski, ściągnięty zimą z GKS-u Tychy, kilka dni wcześniej w starciu z Radomiakiem doznał urazu. W linii obrony zastąpił go Michał Czekaj, dla którego był to premierowy wiosną występ w wyjściowym składzie. I… od razu zakończył się dla „Czekiego” miejscem w jedenastce kolejki według tygodnika „Piłka Nożna”!

⚽ Żółtymi kartkami ukarani zostali Michał Szeliga i Michał Płonka. Dla obu ten fakt oznacza, iż nie pomogą drużynie w najbliższym, niedzielnym wyjazdowym starciu z Gwardią Koszalin.

⚽ W końcówce na boisku – zmieniając Szeligę – pojawił się Kajetan Kunka. To piąty młodzieżowiec, który tej wiosny zagrał w drugiej lidze w barwach naszej drużyny. W wyjściowej jedenastce pewne miejsce mają jak dotąd Bartosz Golik i Kacper Tabiś, a z ławki na murawie meldowali się także w tym roku – prócz Kunki – Bartosz Marchewka i Piotr Barwiński.

czekaj laczek rozwoj row mk news

foto: Marta Kołodziejczyk