Ciekawy weekend Rozwoju. Jedziemy na Podkarpacie!


Stal Mielec, aktualnie trzecia siła Fortuna 1 Ligi i jeden z głównych kandydatów do awansu do Lotto Ekstraklasy, będzie w sobotę przeciwnikiem Rozwoju Katowice w drugim tej zimy sparingu.

Mecz Stal – Rozwój odbędzie się w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mielcu. Pierwszy gwizdek o godz. 13:00. Szkoleniowcem przeciwnej drużyny jest świetnie znany na Śląsku Artur Skowronek, zaś drugim trenerem – Dawid Szulczek, były członek sztabu szkoleniowego naszej drużyny. O ligowe punkty walczyliśmy z ekipą z Podkarpacia w sezonie 2014/15, przegrywając 0:2 i 1:3. Na otwarcie sezonu 2015/16 z kolei wygraliśmy w Mielcu mecz rundy wstępnej Pucharu Polski (2:0, gole Filipa Kozłowskiego i Wojciecha Króla).

Mielczanie szukali sparingparntera, jako że z „ramówki” wyskoczył im mecz z Wisłą Kraków, która ostatecznie poleci na zgrupowanie do Turcji. To wpłynęło też na korektę planów Rozwoju. Pierwotnie, mieliśmy w sobotę zmierzyć się ze Spójnią Landek. Spotkanie z czwartoligowcem zostało przełożone na niedzielę. Odbędzie się na „Kolejarzu”. Start – 13:00.

foto: Marta Kołodziejczyk