CLJ U-15: 3 gole i bezcenne 3 punkty z Odrą


Nasza drużyna pewnie wygrała 3:0 mecz z Odrą Opole, niezwykle istotny w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Rozwój i Odra miały na koncie po 7 punktów i wyprzedzały w tabeli tylko Chrobrego Głogów, podczas gdy strefa spadkowa obejmuje dwie pozycje. To jedno zdanie obrazuje, jak ważny mecz odbył się dzisiejszego wczesnego i deszczowego popołudnia na „Kolejarzu”. Nasi chłopcy rehabilitując się za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie w Opolu 0:2 udźwignęli ciężar gatunkowy. Ich przewaga od pierwszego gwizdka sędziego nie podlegała dyskusji i została stosownie udokumentowana. Jeden z liderów ekipy trenera Grzegorza Witka, Szymon Jarek, zaczął strzelanie, a w drugiej połowie dublet dorzucił jeszcze Jakub Drzewiecki.

Dzięki tej wygranej, zajmujemy 6. miejsce w tabeli CLJ U-15, wyprzedzając Odrę i Chrobrego. Do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. Mamy bardzo duże szanse na utrzymanie, a do plasujących się tuż nad nami wrocławskich drużyn Śląska i FC Academy tracimy jedynie po punkcie. Za tydzień wyjazd do Legnicy. Więcej o CLJ U-15 – TUTAJ.

Protokół meczowy
10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15
sobota, 17 października, godz. 12:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Odra Opole 3:0 (1:0)
1:0 – Jarek
2:0 – Drzewiecki
3:0 – Drzewiecki

Rozwój Katowice: Baniak – Semik, Biłka, Rogowski, Szablicki, Drzewiecki, Madaj, Marquardt, Jarek, Synowiec, Baranowicz oraz Rzeszowski, Rasała, Zdebel, Buba.
Trener Grzegorz WITEK.

foto: własne