CLJ U-15: Rozwój wygrał ze Śląskiem!


Drużyna Akademii Piłkarskiej Rozwoju rywalizująca w Centralnej Lidze Juniorów U-15 odniosła bardzo cenne domowe zwycięstwo 2:0 ze Śląskiem Wrocław.

W bardzo dobrej dyspozycji jest w ostatnich tygodniach nasz zespół z Centralnej Ligi Juniorów U-15. Sezon zaczął serią porażek, ale w trzech poprzednich kolejkach zdobył 7 punktów. Remis z FC Wrocław Academy oraz zwycięstwa z Chrobrym Głogów i sobotnie ze Śląskiem Wrocław pozwoliły odbić się od dna tabeli. Co prawda Rozwój nadal zajmuje w niej przedostatnie miejsce, ale traci tylko punkt do FC Wrocław Academy oraz Miedzi Legnica, a Odrze Opole ustępuje gorszym bilansem bezpośrednich meczów.

Początki były trudne. Chłopaki jakby trochę nie wierzyli w siebie, bali się takich ekip jak Raków, Lubin czy Śląsk. Teraz uwierzyli, że są w stanie wygrywać; że potrafią. Ja w nich wierzę i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – mówi Grzegorz Witek, trener Rozwoju.

W sobotnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław (3. miejsce, 10 pkt) oba gole padły w drugiej połowie. Jakub Drzewiecki podał do Olafa Baranowicza, ten złamał do środka na lewą nogę i przymierzył w górny róg bramki. Potem „Drzewo” do asysty dorzucił jeszcze gola, ekwilibrystycznie finalizując dogranie Szymona Jarka.

– Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Śląska, bardzo dobrze grał piłką, ale to myśmy mieli sytuacje i mogliśmy prowadzić nawet 3:0. W drugiej połowie zaczęliśmy grać lepiej, wyrównało się, zaczęliśmy bardziej szanować piłkę, a z trzech okazji dwie wykorzystaliśmy – relacjonuje trener Witek.

Nasi 14-latkowie mieli obiecane, że w razie wygranej z rywalem z Wrocławia właściciele restauracji Food and Ball zaproszą ich na kolację. Smakowała zapewne nie gorzej, niż podniesione z boiska 3 punkty. A w kolejny weekend na „Kolejarzu” mecz z Zagłębiem Lubin. Więcej o rozgrywkach CLJ U-15 – TUTAJ.

Protokół meczowy
7. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15
sobota, 26 września, godz. 15:45, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
Bramki: Baranowicz, Drzewiecki.

Rozwój Katowice: Baniak – Semik, Madaj, Marquardt, Biłka, Rogowski, Baranowicz, Synowiec, Jarek, Drzewiecki, Szablicki oraz Rasała, Rzeszowski, Zdebel.
Trener Grzegorz WITEK.