CLJ U-17: 4:0 w Zabrzu!


Rozwój Katowice wysoko pokonał na wyjeździe Gwarka Zabrze i zapewnił sobie utrzymanie w Centralnej Ligi Juniorów U-17!

Po 12 kolejkach mamy na koncie 17 punktów, na co składa się 5 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek oraz równy bilans bramkowy 23:23. W sobotnie południe nasza drużyna wzięła rewanż na Gwarku, z którym niespodziewanie przegrała 1,5 miesiąca temu na „Kolejarzu” 2:3. W drugim meczu z tym rywalem nie było już wątpliwości, kto jest lepszy. Łupem strzeleckim podzielili się Oliwier Kwiatkowski i Cezary Ziarkowski. Obaj zanotowali po „dublecie”, przy czym Oli jedną z bramek zdobył z rzutu karnego. Humory zmącił nam tylko uraz barku, jakiego nabawił się Jakub Myśliwczyk. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Wygrana z Gwarkiem oznacza, że na dwie kolejki przed końcem sezonu mamy już matematycznie zapewnione utrzymanie w CLJ U-17. W tabeli wyprzedzamy Ruch Chorzów, Gwarka i Odrę Opole. Z dwoma tymi rywalami – Ruchem i Odrą – zmierzymy się jeszcze tej jesieni, już z wolną głową. Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

Protokół meczowy
12. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
sobota, 31 października, godz. 12:00, Zabrze, ul. Bytomska 100

Gwarek Zabrze – Rozwój Katowice 0:4 (0:3)
Bramki: Kwiatkowski 2, Ziarkowski 2.

Rozwój Katowice: J. Adamiec (65. Nowak) – Myśliwczyk, Flak, Moczkowski (46. Parysz) – Ziarkowski, K. Adamiec (65. Machalski), Cieślar, Filipak (46. Bielec) – Kwiatkowski, Holeczek (65. Zieliński), Jastrzembski.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: TB