CLJ U-17: Rozwój – Śląsk Wrocław 1:3


Drużyna Akademii Piłkarskiej Rozwoju przegrała na inaugurację sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17 z rywalem z Wrocławia. Jedyną bramkę dla katowiczan zdobył Wiktor Skroch.

Skorch doprowadził do wyrównania wykorzystując dogranie Michała Flaka z rzutu rożnego. Była druga połowa, wydawało się, że Rozwój łapie wiatr w żagle, ale ostatecznie to piłkarze Śląska wyprowadzili dwa ciosy i na inaugurację sezonu CLJ U-17 zgarnęli na „Kolejarzu” pełną pulę.

Mieliśmy swój plan na ten mecz, który nieco pokrzyżowała nam kontuzja Ziarkowskiego z pierwszej połowy – relacjonował trener Kamil Pągowski. – Musieliśmy trochę pozmieniać nasze założenia. Na boisku było sporo walki. To był mecz na remis. Śląsk zachował więcej zimnej krwi w wykończeniu i dzięki temu zdobył dwie bramki. Nam tej zimnej krwi i ostatniego dogrania brakło. Przy stanie 1:1 mieliśmy kilka okazji, by dobić przeciwnika. Nie postawiliśmy kropki nad „i”, choć pół godziny mieliśmy wręcz rewelacyjnie. Zakończyło się tak, że goście wyprowadzili kontrę na 1:2, a potem, w takiej pogodzie, trudno było nam już gonić wynik. Odkryliśmy się, przeszliśmy na trójkę obrońców i zostaliśmy trafieni jeszcze raz. Generalnie jednak odczucia są pozytywne, adrenalina podskoczyła. Czekamy już na następny mecz, również bardzo trudny, bo wyjazdowy z Rakowem Częstochowa – dodawał trener Pągowski.

Więcej o rozgrywkach CLJ U-17 – TUTAJ.

Protokół meczowy
1. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
sobota, 15 sierpnia, godz. 13:30, boisko MOSiR „Kolejarz”

Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 1:3 (0:1)
Bramka dla Rozwoju: Skroch (na 1:1, asysta Flak)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Ziarkowski, Myśliwczyk, Skroch, Flak, Draga, Cieślar, Jastrzembski, Kwiatkowski, Holeczek, Parysz oraz Bielec, Moczkowski, Jarek, Wiewióra.
Trener Kamil PĄGOWSKI.

foto: Tomasz Błaszczyk