CLJ U-17: postawili się „Miedziowym”


Po dobrym meczu Rozwój Katowice poniósł minimalną porażkę 0:1 w Lubinie z Zagłębiem w 10. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Jedyny gol padł w drugiej połowie z dość kontrowersyjnego rzutu karnego. Nasza drużyna nie pojechała do Lubina w najsilniejszym zestawieniu, bo wielu zawodników (Mateusz Chmarek, Cezary Ziarkowski, Mateusz Jastrzembski, Mikołaj Holeczek, Jakub Myśliwczyk czy Michał Flak) zostało oddelegowanych na mecz juniorów starszych do Chorzowa. Mimo to, na tle Zagłębia podopieczni trenerów Pągowskiego i Bosowskiego zaprezentowali się pozytywnie i byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Po 10 kolejkach zajmujemy 5. miejsce w tabeli CLJ U-17. Do końca sezonu jeszcze cztery serie gier. Nasza przewaga nad strefą spadkową wynosi 7 punktów. Za tydzień na „Kolejarzu” starcie z liderem – Górnikiem Zabrze. Więcej o tej lidze – TUTAJ.

Protokół meczowy
10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17
sobota, 17 października, godz. 15:30, Lubin, ul. Skłodowskiej-Curie 98

Zagłębie Lubin – Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 – Masiak, 66 min (karny)

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Ciuchta, Machalski (85. Jarosz), Filipiak, Moczkowski, K. Adamiec, Bielec, Zieliński (60. Buchczik), Cieślar, Kwiatkowski, Parysz.
Trener Kamil PĄGOWSKI.

foto: TB