Czas na pierwsze punkty! [ROZKŁAD JAZDY AKADEMII]


Derby trampkarzy z GieKSą oraz potrójna konfrontacja katowicko-częstochowska: przed nami drugi w tym sezonie weekend z Akademią Piłkarską Rozwoju.

Pierwszego w sezonie 2020/21 weekendu drużyny Akademii Piłkarskiej Rozwoju raczej nie będą chciały długo pamiętać. Wyszło tak, że… czekamy na pierwsze punkty, bo w lidze juniorów starszych ulegliśmy Stadionowi Śląskiemu Chorzów, w Centralnej Lidze Juniorów U-17 – Śląskowi Wrocław, a w II lidze wojewódzkiej trampkarzy C2 – APN GKS-owi Tychy. Teraz nadarza się okazja na pierwsze zdobycze.

Niespodziewanie dopiero teraz premierowy w sezonie występ zanotują podopieczni Grzegorza Witka, czyli ekipa rywalizująca w CLJ U-15. Miała grać w środę w Lubinie z Zagłębiem, ale z powodu zakażenia covidem w tamtejszej akademii mecz został przełożony na wrzesień. Sezon CLJ U-15 zacznie się zatem dla Akademii Piłkarskiej Rozwoju w niedzielę. O 12:30 na „Kolejarzu” zmierzymy się z Rakowem i będzie to jedno z aż trzech starć katowicko-częstochowskich. Dobę wcześniej (sobota, 10:00) zawodnicy Rafała Bosowskiego powalczą ze Skrą w 2. kolejce I ligi śląskiej juniorów A1, zaś gracze Kamila Pągowskiego – na wyjeździe z Rakowem w CLJ U-17. Podwójne miały być natomiast derby z GieKSą, ale ostatecznie czekają one tylko trampkarzy z II ligi wojewódzkiej C1. Mecz trampkarzy C2 przeniesiono na 2 września.

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW A1
Rozwój Katowice – Skra Częstochowa
niedziela, 23 sierpnia, godz. 10:00, boisko MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Raków Częstochowa – Rozwój Katowice
sobota, 22 sierpnia, godz. 11:00, stadion przy ul. Limanowskiego

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
Rozwój Katowice – Raków Częstochowa
niedziela, 23 sierpnia, godz. 12:30, boisko MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda

II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY C1
Rozwój Katowice – GKS Katowice
niedziela, 23 sierpnia, godz. 11:00, boisko przy ul. Boya-Żeleńskiego 96c

foto: Tomasz Błaszczyk