Czas na pierwszy zimowy sparing Rozwoju


gala varadi mc news

W sobotę nasza drużyna zmierzy się z GKS-em Tychy. Pierwszy gwizdek o godz. 11:00 w Chełmku.

Co prawda krótko po zakończeniu drugoligowej jesieni Rozwój rozegrał wyjazdowy mecz kontrolny z MKS-em Kluczbork – skończyło się wygraną 1:0 – ale tak naprawdę zimowy serial sparingowy rozpoczniemy na dobre tej soboty. W pierwszym z piętnastu spotkań towarzyskich przeciwnikiem naszej drużyny będzie GKS Tychy. I – zarazem – debiut na trenerskiej ławce zespołu ze Zgody 28 zaliczy trener Tadeusz Krawiec.

Tyszanie zimę spędzają – podobnie jak Rozwój – w strefie spadkowej, na przedostatnim miejscu w tabeli. Ostatnimi czasy oba kluby konsekwentnie „mijają” się w hierarchii szczebli rozgrywkowych. Gdy my w 2015 roku cieszyliśmy się z awansu do pierwszej ligi, w GKS-ie przeżywano gorycz spadku do drugiej ligi. Miniona wiosna przyniosła z kolei odwrotny scenariusz.

Rywale, których drugim trenerem jest świetnie znany nam Dietmar Brehmer, premierowe zimowe przetarcie mają już za sobą. W czwartek ulegli w Uniejowie przebywającemu tam na zgrupowaniu ekstraklasowemu Górnikowi Łęczna (0:2).

Mecz GKS – Rozwój odbędzie się na sztucznej murawie boiska w Chełmku, czyli nieco ponad 30 km od Katowic. W składzie naszej drużyny pojawi się m.in. kilku kandydatów do gry przy Zgody 28.

GKS Tychy – Rozwój Katowice
zimowy mecz kontrolny nr 1
sobota, 14 stycznia, godz. 11:00, boisko MOKSiR w Chełmku, ul. Krakowska 18

foto: Michał Chwieduk