Damian Niedojad zagra w Rozwoju!


damian_niedojad_jastrzebie_3_tbla

23-letni napastnik Lechii Dzierżoniów związał się z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2020 roku.

Damian Niedojad w poprzednim sezonie zdobył aż 20 bramek dla Lechii Dzierżoniów, nieznacznie przegrywając walkę o tytuł króla strzelców trzeciej grupy trzeciej ligi z Maciejem Firlejem (Ślęza Wrocław, trafił do Korony Kielce) i Danielem Ruminem (Skra Częstochowa, pozyskał go GKS Katowice). O ile jednak Firlej i Rumin reprezentowali zespoły walczące o awans, o tyle Lechia zakończyła rozgrywki na 11. miejscu, więc wyczyn Niedojada tym bardziej zasługuje na szacunek.

Nowy napastnik Rozwoju grał w Dzierżoniowie od początku 2012 roku, trafiając tam z innego dolnośląskiego klubu – Pogoni Pieszyce. Przez sześć i pół sezonu spędzonego w Lechii, występował na boiskach trzeciej ligi i w 205 rozegranych spotkaniach strzelił 75 goli. Każdy z sześciu sezonów kończył z dwucyfrową liczbą trafień (11+10+10+14+10+20).

Niedojad urodził się w 1994 roku i w listopadzie skończy 24 lata. Z Rozwojem związał się umową do 30 czerwca 2020 roku, mając okazać się tą „dziewiątką”, która zastąpi przy Zgody 28 Adama Żaka.

Damian, witamy w Katowicach i życzymy celownika ustawionego równie dobrze, co na boiskach trzeciej ligi w barwach Lechii!

foto: Tomasz Błaszczyk