Debiut Juliusza Bryły


W 86. minucie sobotniego meczu z Jednością 32 Przyszowice, gdy wynik – 3:1 – był już ustalony, Bartosz Golik ustąpił między słupkami miejsca Juliuszowi Bryle.
Dla Julka był to debiut w IV lidze śląskiej. Młody bramkarz Akademii Piłkarskiej Rozwoju w oficjalnym spotkaniu pierwszego zespołu zagrał wcześniej raz – w sierpniu 2020 w podokręgowym Pucharze Polski z Siemianowiczanką, gdy obronił rzut karny! Teraz doczekał się premierowego występu w starciu o ligowe punkty.

Juliusz Bryła to już 25. wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju (i zarazem ósmy z rocznika 2004), który zadebiutował w seniorskiej ligowej piłce, odkąd nasz klub półtora roku temu zgłosił drużynę do IV ligi śląskiej. Julek jest już 38. zawodnikiem, który zagrał w barwach IV-ligowego Rozwoju, zbudowanego wyłącznie z wychowanków.

Przed nim naszej bramki strzegli także Jan Adamiec (2005), Oskar Cieślik (2003) i oczywiście Bartosz Golik (1998), nestor tego grona i przedstawiciel frakcji „dziadków” naszej szatni, który po meczu z Jednością powiedział z uśmiechem pytany o rady dla Julka: – Niech słucha się mnie i trenera Kolonko.

Julas, gratulujemy debiutu i życzymy, by był to pierwszy z wielu kroków w seniorskiej ligowej piłce!

foto: administrator