Deszcz, zimno, uśmiechy – Rozwój wznowił treningi!


Przy zostawiającej wiele do życzenia pogodzie zainaugurowaliśmy na „Kolejarzu” zimowy okres przygotowawczy.

21 zawodników, w tym 17 młodzieżowców, 11 juniorów i oczywiście wyłącznie wychowanków – od Piotra Barwińskiego z rocznika 1997 począwszy na Olafie Baranowiczu z rocznika 2006 skończywszy – wzięło udział w pierwszym w 2022 roku treningu czwartoligowej drużyny Rozwoju Katowice. „Kolejarz” powitał nas kilkoma kreskami powyżej zera, padającym deszczem, no i – z racji pory – zapadającymi ciemnościami, dlatego towarzyszyło nam sztuczne oświetlenie.

Pierwszego gola w tym okresie przygotowawczym strzelił Olivier Lazar podczas gry na zawężonym polu. Poza tym była też większa gra, trochę „dziadka” i techniki podań. Zajęcia trwały około 90 minut.

Lazar to przedstawiciel całkiem licznego grona rekonwalescentów, którzy wznowili treningi. Cieszył też powrót innych zawodników ostatnio nieobecnych – Jakuba Myśliwczyka i Bartosza Chwili. Z szatni z zespołem wybiegł też Robert Woźniak, ale od momentu zerwania więzadeł krzyżowych minęło dopiero 4,5 miesiąca, dlatego choć rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, potrzebny jest jeszcze czas, nim nasz napastnik wejdzie w pełne obciążenia.

Na premierowych styczniowych zajęciach zabrakło natomiast chorych Cezarego Ziarkowskiego i Oliwiera Gasza, leczącego uraz Szymona Jarka, a także Szymona Zielonki, bo finalizowane są jego przenosiny do wyżej notowanego klubu. Patrząc na kadrę z pierwszego treningu, może jeszcze dojść do jakichś zmian, o czym oczywiście będziemy informować.

Okres przygotowawczy powoli będzie się rozkręcał. W piątek drużynę czekają testy motoryczne w „naszej” hali ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej, a już w przyszłym tygodniu, w sobotę, pierwszy z serii sparingów. Podopieczni Tomasza Wróbla zmierzą się na wyjeździe z Kuźnią Ustroń, czyli naszym niedawnym rywalem w walce o punkty, z którym w poprzednim sezonie nie wygraliśmy.

Runda wiosenna w I grupie IV ligi śląskiej startuje w drugi weekend marca, zaczniemy ją domową konfrontacją ze Szczakowianką Jaworzno.

KADRA NA PIERWSZY TRENING ROZWOJU W 2022 ROKU
Bramkarze: Jan Adamiec, Oskar Cieślik, Bartosz Golik
Obrońcy: Piotr Barwiński, Michał Flak, Jakub Haładyń, Daniel Kaletka, Jakub Myśliwczyk, Wiktor Skroch
Pomocnicy: Olaf Baranowicz, Wojciech Bielec, Bartosz Chwila, Fabian Cieślar, Dawid Ciszewski, Krzysztof Czenczek, Mikołaj Holeczek, Oliwier Kwiatkowski, Olivier Lazar, Tomasz Wroza
Napastnicy: Patryk Gembicki, Robert Woźniak
Trener: Tomasz Wróbel

PLAN ZIMOWEGO OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO ROZWOJU KATOWICE
18 grudnia – 4 stycznia: wolne

5 stycznia: pierwszy trening
15 stycznia: sparing Kuźnia Ustroń – Rozwój (IV liga)
22 stycznia: sparing Rozwój – Sparta Katowice (klasa okręgowa)
29 stycznia: sparing Gwarek Tarnowskie Góry – Rozwój (III liga)

30 stycznia – 6 lutego: wolne (praca na indywidualnych rozpiskach)

12 lutego: sparing Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój (klasa okręgowa)
18 lutego: sparing Górnik Zabrze – Rozwój (Centralna Liga Juniorów U-18)

20 – 26 lutego: zgrupowanie w Busku-Zdroju
na zgrupowaniu sparingi z Koroną II Kielce – IV liga, oraz AKS Busko Zdrój – IV liga

5 marca: sparing Odra II Opole – Rozwój
12 marca: początek rundy wiosennej I grupy IV ligi śląskiej: Rozwój – Szczakowianka Jaworzno

foto: administrator