Filip Kozłowski wraca do Rozwoju!


kozlowski belchatow mc news

Urodzony w 1995 roku napastnik po półrocznym pobycie w Chojniczance znów będzie występował w naszym klubie.

48 meczów w Rozwoju i 7 strzelonych goli – Filipa Kozłowskiego kibicom Rozwoju Katowice z pewnością przedstawiać nie trzeba. Już chyba zawsze kojarzyć się będzie z drużyną, której udziałem stały się jedne z najpiękniejszych chwil w historii naszego klubu, czyli awans do pierwszej ligi, a następnie występy w niej.

Kozłowski barw Rozwoju bronił przez półtora roku – wiosną 2015 i w sezonie 15/16. Po spadku z zaplecza ekstraklasy rozstał się z Katowicami, przenosząc do Chojniczanki. W zespole aktualnego lidera pierwszej ligi rozegrał jesienią 9 spotkań, będąc wypożyczony z Pogoni Szczecin. Teraz wraca na Zgody 28 i definitywnie staje się zawodnikiem naszego klubu. Kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2017, z opcją jego przedłużenia o kolejny rok.

To już siódmy gracz pozyskany przez Rozwój tej zimy – a szósty mogący pochwalić się ekstraklasową przeszłością. Kozłowski w 2014 roku w Pogoni zaliczył 5 występów. Do Szczecina trafił z czwartoligowego Gopła Kruszwica, gdzie imponował skutecznością już jako 16-latek.

foto: Michał Chwieduk