„Gdy wygrywamy, szybciej się regenerujemy”


Rafał Bosowski, jden z trenerów Rozwoju Katowice, mówi o nadchodzącym domowym meczu z Resovią.

O szansie na czwarte z rzędu zwycięstwo
– Apetyt na kolejne zwycięstwo z pewnością jest duży, ale podchodzimy do tego spokojnie i z ogromną pokorą. Czeka nas z bardzo dobrym przeciwnikiem. Będzie ciężko, ale fajnie, że mamy taką serię. Na treningach widać coraz więcej wiary w to, co robimy. To nas buduje i pomoże w tym, by notować kolejne wygrane, być jeszcze bardziej zdeterminowanym w walce o utrzymanie.

O rywalu
– Po analizie Resovii wiemy, że to będzie ciężki mecz. Zagramy z zespołem, który na początku rundy tej ligi się uczył, ale od dłuższego czasu już widać, że to bardzo dobra, poukładana ekipa. Będzie ciężko o zwycięstwo, ale chcemy tego dokonać.

O zmęczeniu
– My walczyliśmy w środę w Puławach, Resovia w Pucharze Polski zagra w przyszłym tygodniu, ale nie chciałbym podchodzić do tego na zasadzie gotowego usprawiedliwienia. Zawodnicy – podobnie jak sztab – uważają, że fajnie częściej grać mecze. Jasne, że długie powroty z wyjazdów powodują, iż czas na odpoczynek jest krótszy, ale zwycięstwa to bodziec, dzięki któremu organizmy szybciej się regenerują. Mam nadzieję, że w sobotę ciut większe zmęczenie nie przeszkodzi nam w osiągnięciu dobrego wyniku.

Rozwój Katowice – Resovia
17. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 3 listopada, godz. 13:00, stadion przy ul. Zgody 28

Sędziuje: Marek Śliwa (Kielce).

foto: Tomasz Błaszczyk