Górnik, Miedź, Ruch. Weekendowy rozkład meczów młodzieży Akademii


Nim młodzi zawodnicy Akademii po ponad dwumiesięcznej przerwie pójdą pierwszy raz do szkoły czeka ich jeszcze jeden wakacyjny weekend piłkarskich zmagań.

W sobotę drużyny Akademii Rozwoju rozegrają aż siedem spotkań. Rozpoczniemy domowym starciem młodzików młodszych w III lidze wojewódzkiej. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenerów Krzysztofa Socha i byłego reprezentanta Polski Seweryna Gancarczyka będzie MUKP Dąbrowa Górnicza.

Przed południem swój mecz rozpoczną w Raciborzu trampkarze młodsi. Po kapitalnej inauguracji i wysokim zwycięstwie nad Stadionem Śląskim podopiecznych Grzegorza Witka czeka starcie z miejscową Unią.

Dobrą passę podtrzymać będą chcieli również juniorzy starsi. Tym razem na drodze zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Wróbla stanie UKS Ruch Chorzów. Do tej pory w dwóch rozegranych spotkaniach sobotni rywale naszej najstarszej grupy młodzieżowej nie zdobyli żadnego punktu i w tabeli plasują się dopiero na 14. pozycji.

W drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 do Katowic zawita Miedź Legnica. Po świetnej inauguracji i zwycięstwie nad Piastem Gliwice nasz zespół będzie chciał potwierdzić dobrą dyspozycję. Nasi rywale rundy jesiennej nie zaczęli jednak najlepiej. Miedź przegrała dotychczas oba spotkania. We Wrocławiu musiała uznać wyższość Śląska (1:4), natomiast w domowym starciu minimalnie uległa FC Wrocław Academy (0:1).

Najciekawiej zapowiada się jednak sobotnie starcie w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Przed nami derby Śląska i pojedynek z zaprzyjaźnioną Akademią Górnika Zabrze. Zabrzanie w dwóch kolejkach zgromadzili cztery „oczka” i z imponującym bilansem bramkowym (8:0) są liderem CLJ-ki. Na inaugurację drużyna Górnika rozbiła Pomologię Prószków, w drugiej kolejce podzieliła się natomiast punktami ze Stadionem Śląskim Chorzów (0:0). Nasza drużyna po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Prószkowie z dorobkiem trzech punktów zajmuje piątą lokatę. Do lidera traci więc zaledwie jeden punkt.

W sobotę zawodnicy zainaugurują także zmagania w III lidze wojewódzkiej trampkarzy młodszych. Przez najbliższe pół roku zespół prowadzony przez trenerów Socha i Gancarczyka mierzyć się będzie z rok starszymi kolegami. Na początek na „Kostuchnie” podejmą UKS Sprint Katowice.

Sobotni rozkład jazdy zamkną juniorzy młodsi. Rywalem drużyny trenerów Mogilana i Bosowskiego w I lidze wojewódzkiej będzie 1. FC Katowice.

Bez porażki po trzech kolejkach pozostają nadal trampkarze starsi. Dwa remisy i środowe zwycięstwo z Rakowem Częstochowa „wywindowało” naszą drużynę na trzecie miejsce w tabeli I ligi wojewódzkiej. Na obecną chwilę do lidera Górnika Zabrze (komplet zwycięstw!) tracimy cztery punkty. W niedzielę na „Kolejarzu” podejmiemy zespół chorzowskiej Józefki. Nasz rywal rozegrał do tej pory dwa spotkania i bez zdobyczy punktowej zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Weekend zakończy starcie podopiecznych trenera Pawła Rosy. W Mikołowie rozpoczniemy zmagania w VII lidze okręgowej młodzików młodszych. Rywalem naszej drużyny będzie LKS Kamionka.

Serdecznie zapraszamy!

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
sobota, 31 sierpnia, godz. 10:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – MUKP Dąbrowa Górnicza

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
sobota, 31 sierpnia, godz. 11:00, boisko przy ul. Łąkowej w Raciborzu
Unia Racibórz – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1
sobota, 31 sierpnia, godz. 11:00, boisku przy ul. Lompy w Chorzowie
UKS Ruch Chorzów – Rozwój Katowice

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
sobota, 31 sierpnia, godz. 12:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Miedź Legnica

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
sobota, 31 sierpnia, godz. 14:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Górnik Zabrze

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
sobota, 31 sierpnia, godz. 14:30, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – UKS Sprint Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2
sobota, 31 sierpnia, godz. 16:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – 1. FC Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1
niedziela, 1 września, godz. 11:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Józefka Chorzów

VII LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
niedziela, 1 września, godz. 13:00, boisko przy ul. Doliny Jamny w Mikołowie
LKS Kamionka Mikołów – Rozwój Katowice

foto: Tomasz Błaszczyk