[SPARING #1] Gwarek Tarnowskie Góry – Rozwój Katowice 1:2


Po golach Daniela Kaletki i Patryka Gembickiego pokonaliśmy trzecioligowca z Tarnowskich Góry w pierwszym tego lata meczu kontrolnym.

W poprzednich trzech okresach przygotowawczych Rozwój każdorazowo remisował z Gwarkiem 1:1. Tym razem w upalne przedpołudnie pokonaliśmy trzecioligowca z Tarnowskich Gór, acz gwoli uczciwości trzeba nadmienić, że sporą część składu rywali stanowili zawodnicy testowani. Zwycięstwo naszej drużyny mogło i powinno być okazalsze, bo nie bramkowych okazji nie brakowało. Ostatecznie piłka do siatki tarnogórzan trafiła dwukrotnie. W pierwszej połowie Daniel Kaletka uderzył od słupka po bardzo ładnej asyście Dawida Ciszewskiego, z kolei w drugiej połowie Patryk Gembicki dobił strzał Ciszewskiego, obroniony wcześniej przez bramkarza.

Był to premierowy występ Rozwoju pod wodzą trenera Rafała Bosowskiego, który na stanowisku zastąpił Tomasza Wróbla, de facto prowadzącego drużynę przez ostatnie 4,5 roku. W porównaniu ze składem z poprzedniego sezonu, na pierwszych treningach i w pierwszym sparingu nie było już kończącego piłkarską przygodę Piotra Barwińskiego oraz rozglądających się za nowymi wyzwaniami Wojciecha Bielca i Michała Flaka. W przyszłym tygodniu do treningów wrócić mają Jakub Haładyń i Szymon Jarek, kontuzje leczą Robert Woźniak, Maksymilian Zieliński i Cezary Ziarkowski. W sobotę wolne otrzymał bramkarz Juliusz Bryła, a zielone światło na wypożyczenie ma Oskar Brzeziński.

Kolejny sparing nasz zespół rozegra za tydzień – na wyjeździe o 11.00 zmierzymy się z GKS-em II Tychy, 5. zespołem poprzedniego sezonu II grupy IV ligi śląskiej.

Protokół meczowy
lato 2023 – sparing nr 1
sobota, 8 lipca, godz. 10:00, stadion w Tarnowskich Górach, ul. Wojska Polskiego 2

Gwarek Tarnowskie Góry – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
0:1 – Kaletka, 28 min (asysta Ciszewski)
1:1 – 68 min
1:2 – Gembicki, 71 min

Rozwój Katowice: Golik – Kaletka, Myśliwczyk, Skroch, Rogowski, Wroza, Ciszewski, Baranowicz, Cieślar, Jarosz, Kwiatkowski oraz Adamiec, Semik, Draga, Gembicki.
Trener Rafał BOSOWSKI.