I liga juniorów starszych: cenny punkt w Tychach


Duży sukces naszej drużyny, która w tradycyjnie eksperymentalnym składzie zremisowała na wyjeździe z czołowym zespołem I ligi śląskiej juniorów starszych.

Jedyną bramkę dla Rozwoju, gwarantującą punkt na trudnym terenie, zdobył Miłosz Machalski. Odrobiliśmy straty na boisku drużyny, która zimowała na 3. miejscu w tabeli (a dwie najlepsze, Ruch i Raków, awansowały do ligi makroregionalnej), dlatego tym bardziej naszym chłopakom należą się gratulacje. Można jeszcze dorzucić do tego fakt, że w składzie tyszan było sporo juniorów starszych z 2002 rocznika, podczas gdy Rozwój zagrał chłopakami z 2004 i 2005 rocznika, wspartych bramkarzem Oskarem Cieślikiem z rocznika 2003.

Duże brawa dla chłopaków, bo zostawili serce, zaangażowanie, wiarę, W pierwszej połowie mieliśmy nawet okazje na objęcie prowadzenie, ale mógł też trafić GKS, przed czym uchroniły nas interwencje Oskara Cieślika, który jako kapitan poprowadził zespół do zdobycia punktu. W ostatecznym rozrachunku może on okazać się bardzo cenny. W niedzielę gramy jeszcze jeden ważny mecz, w Zabrzu w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17, a od poniedziałku rozpoczynamy przygotowania do kolejnego ligowego weekendu – powiedział trener Kamil Pągowski.

W tabeli I ligi śląskiej juniorów starszych zajmujemy miejsce tuż nad strefą spadkową. Za tydzień, w niedzielę, będziemy musieli skompletować skład (jak zwykle z juniorów młodszych i zawodników I drużyny) na mecz z Rekordem Bielsko-Biała na „Kolejarzu”. Więcej o rozgrywkach na portalu Łączy Nas Piłka – TUTAJ.

Protokół meczowy
18. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
sobota, 13 marca, godz. 12:00, boisko przy ul. Edukacji 7

GKS Tychy – Rozwój Katowice 1:1 (0:0)
1:0
1:1 – Machalski

Rozwój Katowice: Cieślik – Flak, Haładyń, Machalski, Andrejczyk, Brzeziński, Cieślar, Ciuchta, Roj, Zieliński, Parysz.
Grali także: Figura, Holeczek, Bielec, K. Adamiec, Moczkowski, Pałka, Ziarkowski.
Trener Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator