I liga juniorów starszych: 2:0 z GKS-em Tychy!


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice grając w bardzo młodym składzie pokonała na „Kolejarzu” GKS Tychy.

Nasz zespół objął prowadzenie po pięknym strzale Mateusza Dragi, a zwycięstwo przypieczętował dosłownie w ostatniej akcji meczu, gdy kontrę i podanie Szymona Jarka wykończył Mateusz Rzeszowski. W końcówce rywale uzyskali sporą przewagę, ale zauważmy, że w barwach Rozwoju wystąpiło tego dnia łącznie aż ośmiu juniorów młodszych z rocznika 2006.

Trener Rafał Bosowski:
– To był bardzo fajny mecz, prowadzony w dobrym tempie, otwarty, z dużą liczbą sytuacji, szczególnie w drugiej połowie. Przeciwnik też miał swoje. Tak jak pierwszej drużynie dużo daje „Golo”, tak dzisiaj Jasiu Adamiec pozwolił dziś wierzyć nam w zwycięstwo do końca, i to przy takiej liczbie chłopaków 2006. Możemy być z nich dumni, uczą się tej ligi, potrafią już cierpieć, wytrzymywać ciężkie momenty, mądrze pracować w defensywie i starać się przy tym zmusić przeciwnika do błędu, zdobyć bramkę. Gratuluję „Rzeszce” pierwszego gola w A1, Teosiowo Madajowi – drugiego meczu w A1, do której wchodzi i sobie radzi. Fajnie, że kolejni juniorzy młodsi łapią w tej lidze minuty, bo sami mówią, że granie w A1 jest całkiem inne niż w przynależnej im wiekowo kategorii B1.

Rozwój w tabeli I ligi śląskiej juniorów starszych zajmuje 2. miejsce za plecami Zagłębia Sosnowiec. Do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki. Nasz zespół zmierzy się z ROW-em Rybnik, Odrą Wodzisław Śląski i Zagłębiem. Więcej TUTAJ.

Protokół meczowy
26. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 29 maja, godz. 10:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 – Draga, 63 min
2:0 – Rzeszowski, 90+3 min

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Draga, Myśliwczyk, Semik, Rogowski, Roj, Baranowicz, Zdebel, Zieliński, Holeczek, Jarosz oraz Madaj, Jarek, Rzeszowski, Synowiec.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: administrator