I liga juniorów starszych: wygrana z Podbeskidziem w ostatniej akcji!


Gol Roberta Woźniaka z doliczonego czasu gry, po którym sędzia zakończył mecz, zapewnił Rozwojowi Katowice trzecie z rzędu zwycięstwo w I lidze śląskiej juniorów starszych A1.

Trzy kolejne październikowe weekendy, wolne dla Rozwoju od grania w IV lidze seniorów, wykorzystaliśmy w najlepszy z możliwych sposobów, bo odnosząc trzy zwycięstwa w I lidze juniorów starszych. Choć nie mamy takiej drużyny, juniorzy starsi tworzą kadrę IV-ligowej drużyny seniorów, a skład na mecze A1 selekcjonowany jest z graczy IV-ligowych oraz juniorów młodszych z CLJ U-17, naszemu klubowi bardzo zależy na utrzymaniu w tych rozgrywkach. W ostatnich tygodniach uczyniliśmy ku temu milowy krok.

Najpierw było 7:1 z Zagłębiem Sosnowiec, potem – 5:3 z UKS-em Ruch w Chorzowie, aż wreszcie 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli spotkaniu bezapelacyjnie najtrudniejszym z tych wszystkich trzech przez Rozwój wygranych. Rywale, sklasyfikowani dotąd na 7. miejscu, sumiennie pracowali na 3 punkty i trzeba sobie napisać wprost, że mieliśmy w tym meczu prawdziwą furę szczęścia. Co prawda to my objęliśmy prowadzenie za sprawą Mateusza Gubały, ale bielszczanie szybko odpowiedzieli z rzutu karnego, sprokurowanego przez… Gubałę.

Na początku II połowy przeciwko Rozwojowi, po ręce Michała Flaka, została podyktowana kolejna „jedenastka”. Tym razem fantastycznie spisał się Oskar Cieślik, wyczuł intencje strzelca i odbił futbolówkę, znacznie zwiększając nasze szanse na zgarnięcie pełnej puli. Dla „Oskiego” był to drugi w krótkim odstępie czasu obroniony karny, bo tej samej sztuki dokonał też przed dwoma tygodniami z Zagłębiem. Gości to nie zraziło. Wykreowali dwie idealne wręcz sytuacje, ale raz uratowała nas poprzeczka, raz piłka przeleciała nad nią.

W końcówce na murawie „Kolejarza” toczyła się już istna wymiana ciosów. Zwycięsko wyszedł z niej Rozwój. Po mocnym strzale Roberta Woźniaka piłka przełamała nogi bramkarza i wpadła do siatki. Cała drużyna wykonała radosny sprint do strzelca, a sędzia gwizdnął po raz ostatni. W tabeli I ligi juniorów starszych A1 pozostaliśmy na 14. miejscu, tuż nad strefą spadkową. Był to piąty z rzędu mecz bez porażki. Mamy na koncie 3 zwycięstwa, 3 remisy i 7 przegranych, budując przewagę nad zespołami spod „kreski”. W tej rundzie zmierzymy się jeszcze z dwoma z nich: zajmującymi dwie ostatnie lokaty MKS-em Zaborze i Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Najpierw jednak bardzo trudne przeprawy z Ruchem Chorzów i liderującym Rakowem Częstochowa. Więcej o lidze A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
13. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 25 października, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
1:0 – Gubała, 1:1 – karny, 2:1 – Woźniak, 90+4 min

Rozwój Katowice: Cieślik – Gubała, Skroch, Flak (75. Roj) – Ziarkowski (80. Holeczek), Jastrzembski, Ciszewski, Gasz – Czenczek, Woźniak, Chmarek.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: Tomasz Błaszczyk