I liga juniorów: zwycięska premiera w Warszowicach


Dublety Fabiana Cieślara i Mateusza Rzeszowskiego zapewniły Rozwojowi zwycięstwo 4:1 i 3 punkty na inaugurację sezonu I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1.

Sezon pierwszej ligi śląskiej juniorów starszych zaczęliśmy od niezwykle klimatycznego wyjazdu do Warszowic, 2-tysięcznej miejscowości położonej między Żorami a Pawłowicami, by na boisku widocznym z „Wiślanki” zmierzyć się z UKS-em, będącym absolutnym beniaminkiem rozgrywek i pierwszą w historii powiatu drużyną, która awansowała na poziom wojewódzki. Inauguracja sprawiła, że kameralne trybuny wypełniły się, świeciło słońce, lało się piwo, a ambitna drużyna gospodarzy dopóki tylko miała siły, stawiała opór i na specyficznej murawie broniła się tak dzielnie, jak tylko mogła.

Worek z bramkami rozwiązaliśmy dopiero w 34. minucie, za sprawą Fabiana Cieślara, który uderzeniem w długi róg wykończył podanie Szymona Jarka. Cieślar, który tego dnia założył kapitańską opaskę, rozpoczął strzelanie i zakończył je, w 78. minucie trafiając po wycofaniu wprowadzonego z ławki Mateusza Zdebla. Tak jak Fabian, dublet zaliczył też Mateusz Rzeszowski. Napastnik z 2006 rocznika pojawił się na boisku po przerwie i do zdobycia pierwszej bramki potrzebował niespełna minuty, wykorzystując sytuację sam na sam po podaniu Maksymiliana Zielińskiego. Za drugim razem „Rzeszka” trafił do siatki po dośrodkowaniu Wojciecha Bielca z lewej flanki.

Gospodarze walczyli ambitnie i w 51. minucie zdobyli nawet kontaktowego gola, gdy rzut karny podyktowany za zagranie ręką Wojciecha Bielca wykorzystał Przemysław Chrostowski, uderzając po rękach Jana Adamca. Księgując 3 punkty oraz ciesząc się, że wszystko obyło się bez urazów, dziękujemy drużynie z Warszowic za mecz i życzymy powodzenia w tym niezwykle trudnym sezonie, jaki właśnie rozpoczęła.

Trafiliśmy na absolutnego beniaminka ligi. Jak na realia ligi juniorów, przyszło bardzo dużo ludzi. Byliśmy, zdobyliśmy, wygraliśmy i chyba na tym zakończymy podsumowanie tego spotkania – powiedział krótko trener Rafał Bosowski.

W następnej kolejce drużynę juniorów starszych Rozwoju czeka kolejny wyjazd – tym razem zmierzą się z Ruchem Radzionków na tym samym stadionie, na którym IV-ligowe rozgrywki od porażki zaczął wczoraj nasz seniorski zespół.

Protokół meczowy
1. kolejka I ligi wojewódzkiej A1
niedziela, 14 sierpnia, godz. 17:00, boisko w Warszowicach, ul. Cieszyńska

UKS Warszowice – Rozwój Katowice 1:4 (0:1)
0:1 – Cieślar, 34 min (asysta Jarek)
0:2 – Rzeszowski, 46 min (asysta Zieliński)
1:2 – Chrostowski, 51 min (karny)
1:3 – Rzeszowski, 70 min (asysta Bielec)
1:4 – Cieślar, 78 min (asysta Zdebel)

Rozwój Katowice: Adamiec – Brzeziński, Haładyń, Rogowski, Jarek (76. Bałos), Baranowicz, Cieślar, Bielec (73. Zdebel), Holeczek (46. Flak), Zieliński, Jarosz (46. Rzeszowski).
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator