I liga śląska juniorów starszych: Rozwój – Ruch Radzionków 6:1


Wysokie zwycięstwo naszej drużyny, cenne w walce o utrzymanie w I lidze śląskiej juniorów starszych A1.

Rozwój, grający w mocnym składzie, od początku meczu miał sporą przewagę. Udokumentował ją w 30. minucie strzałem Dawida Ciszewskiego i wtedy worek z bramkami się rozwiązał. Jeszcze przed przerwą piękną akcję zespołu i dogranie Krzysztofa Czenczka zwieńczył Robert Woźniak. W nieco ponad kwadrans drugiej połowy nasza drużyna dorzuciła kolejne cztery trafienia. Ozdobą spotkania było piękne uderzenie Mikołaja Holeczka, ustalające wynik. Trenerzy Bosowski i Pągowski łącznie wystawili 18 zawodników, w tym najmłodszego w tym gronie Szymona Jarka z rocznika 2006 (w lidze A1 grają głównie roczniki 2002 i 2003).

Wygrana z „Cidrami” jest cenna w kontekście walki o utrzymanie. Przesunęliśmy się w I lidze śląskiej juniorów starszych już na 10. pozycję z dorobkiem 28 punktów w 22 meczach. Nad otwierającym strefę spadkową GKS-em Katowice mamy 5 punktów przewagi. Derby Katowic – w sobotę przed południem na „Kolejarzu”, ale w związku z natłokiem weekendowych meczów skład z pewnością nie będzie tak mocny, jak w środę z Radzionkowem albo ostatniej niedzieli z GKS-em Jastrzębie (wygrana 3:0).

Więcej o lidze A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
I liga śląska juniorów starszych
środa, 12 maja, godz. 18:00, MOSiR „Kolejarz”

Rozwój Katowice – Ruch Radzionków 6:1 (2:0)
1:0 – Ciszewski, 30 min (asysta Filipiak)
2:0 – Woźniak, 44 min (asysta Czenczek)
3:0 – Filipiak, 51 min (asysta Kwiatkowski)
4:0 – Woźniak, 53 min (asysta Filipiak)
5:0 – Parysz, 60 min (asysta Gasz)
6:0 – Holeczek, 62 min
6:1

Rozwój Katowice: Cieślik – Filipiak, Haładyń, Gasz, Flak, Bielec, Czenczek, Ciszewski, Jastrzembski, Kwiatkowski, Woźniak oraz Bryła, Moczkowski, Parysz, Holeczek, Roj, Jarek, Zieliński.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Kamil PĄGOWSKI.

foto: administator