I liga śląska juniorów starszych: Stadion – Rozwój 1:0


Nasza drużyna juniorów starszych A1 poniosła minimalną porażkę w Chorzowie ze Stadionem Śląskim na inaugurację sezonu I ligi śląskiej.

Rozwój w tym sezonie I ligi juniorów starszych grać będzie bazując na zawodnikach z szerokiej kadry czwartoligowej oraz zespołu rywalizującego w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Stąd też pierwszego występu mimo porażki absolutnie nie należy oceniać jednoznacznie negatywnie. Katowiczanie w urokliwym sąsiedztwie Stadionu Śląskiego i Parku Kulturystarali się przeciwstawić wymagającemu przeciwnikowi.

Zgoda, to nie my mieliśmy inicjatywę, ale były też bramkowe okazje. Jeszcze przy stanie 0:0 prowadzenie podopiecznym trenera Rafała Bosowskiego mógł dać Miłosz Pietrowski, minimalnie pudłując przy strzale w „długi” róg. W drugiej połowie bardzo bliscy wyrównania byliśmy po serii rzutów rożnych, m.in. za sprawą Filipa Czapli. W doliczonym czasie gry w pole karne chorzowian ruszył nawet pewnie spisujący się między słupkami Oskar Cieślik, ale ostatecznie trzy punkty zostały na Stadionie Śląskim. Jedynego gola strzelił w 35. minucie Miłosz Poloczek, były zawodnik drugoligowego GKS-u Katowice.

W drugiej kolejce Rozwój zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. Ten mecz w niedzielę 23 sierpnia o godz. 10:00 na „Kolejarzu”. Ekipa spod Jasnej Góry na inaugurację rozbiła Ruch Radzionków 4:0. Więcej o rozgrywkach I ligi śląskiej A1 w serwisie Łączy Nas Piłka – TUTAJ.

Protokół meczowy
1. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych
niedziela, 16 sierpnia, godz. 10:00, boczne boisko Stadionu Śląskiego w Chorzowie

Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 – Poloczek, 35 min

Rozwój Katowice: Cieślik – Czapla, Haładyń, Andrejczyk, Liburski, Brzeziński, K. Adamiec, Wiewióra, Roj, Buchczik, Pietrowski, Krawczyk, Machalski, Ciuchta, Mantykiewicz.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: archiwum własne