Informacje organizacyjne przed meczem Rozwój – Unia Dąbrowa Górnicza


W sobotę o 11:00 na „Kolejarzu” nasza drużyna podejmie rywali z Dąbrowy Górniczej w ramach 4. kolejki rozgrywek I grupy IV ligi śląskiej. Przedstawiamy ważne informacje organizacyjne.

INFORMACJE O STADIONIE
Klub Sportowy Rozwój Katowice mecze rozgrywa na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolejarz” w Katowicach przy ulicy Alfreda 1.
Wzdłuż boiska o wymiarach 105m x 68m rozmieszczonych są 444 miejsca siedzące. Wszystkie miejsca siedzące to krzesełka w kolorze niebieskim.

DOJAZD DO STADIONU
Dojazd samochodem do stadionu MOSiR Kolejarz z centrum Katowic i większości dzielnic miasta zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Na stadion dojechać można:
– liniami autobusowymi numer „30”, „110”, „168”, „296” do przystanku „Józefowiec Szpital”, – liniami autobusowymi numer „5”, „27”, „43”, „119”, „133”, „170”, „222”, „190”, „222”, „662” do przystanku „Plac Alfreda”, – liniami autobusowymi numer „5”, „27”, „43”, „119”, „133”, „170”, „193”, „662”, „860” do przystanku „Wełnowiec Gnieździeńska”
– liniami tramwajowymi numer „13”, „32” do przystanku „Plac Alfreda” lub „Wełnowiec Gnieźnieńska”

LICZBA MIEJSC DLA KIBICÓW
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów organizator może udostępnić 50% pojemności stadionu dla kibiców, w związku z czym organizator udostępni 222 miejsca. Po wyczerpaniu limitu bramy stadionu zostaną zamknięte. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

JAK ZAJMOWAĆ MIEJSCA NA TRYBUNACH
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów organizator może udostępnić co drugie miejsce w rzędach naprzemiennie, w związku z czym prosimy o zajmowanie co drugiego miejsca (nie dotyczy widza z dzieckiem do lat 13, opiekunów widzów niepełnosprawnych, osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących).

WEJŚCIE NA OBIEKT i PARKING
Dla kibiców udostępnione będą dwie bramy:
– od strony Alei Korfantego wraz z parkingiem – liczba miejsc ograniczona – od ulicy Józefowskiej – tylko wejście dla kibiców niezmotoryzowanych bez możliwości wjazdu

WSTĘP NA STADION
Informujemy, że w sezonie 2021/22 wszystkie spotkania IV ligi na stadionie przy ulicy Alfreda 1 będą miały charakter imprez niemasowych. Wstęp na mecze jest BEZPŁATNY. Nasz klub uruchomił internetową zrzutkę. Zachęcamy do dobrowolnego udziału w niej, a wszystkie zgromadzone środki posłużą pokryciu kosztów organizacji domowych meczów Rozwoju w rozgrywkach IV ligi śląskiej. Więcej TUTAJ, link do zrzutki TUTAJ.

JAKIE ZABRAĆ DOKUMENTY?
Należy posiadać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką lub szkolną). Okazywanie dokumentu nie będzie konieczne przy wejściu, a ich posiadanie konieczne będzie jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych.

CZY MUSZĘ POSIADAĆ MASECZKĘ?
Nie.

CZY MUSZĘ DEZYNFEKOWAĆ DŁONIE PRZED WEJŚCIEM?
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów dezynfekcja dłoni przed wejściem na imprezę sportową jest obowiązkowa, w związku z tym osoby, które nie skorzystają ze środków dezynfekcji udostępnionych przez organizatora lub własnych środków dezynfekcyjnych przed wejściem na obiekt nie będą wpuszczane na mecz.

CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ PLECAK LUB INNY BAGAŻ?
Odradzamy zabieranie ze sobą jakichkolwiek przedmiotów, a w szczególności przedmiotów określonych jako zabronionych. Sugerujemy nie zabierać ze sobą toreb, walizek i plecaków, których sprawdzenie może opóźnić wejście na stadion.

CZY NA STADION BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JAKIEKOLWIEK NAPOJE?
Tak. Informujemy ponadto, że póki co stoisko gastronomiczne na „Kolejarzu” nie zostanie przez nasz klub utworzone.

O KTÓREJ MOGĘ WEJŚĆ NA STADION?
Bramy stadionu zostaną otwarte godzinę przed meczem – o 10:00.

TOALETY DLA KIBICÓW
Toalety dla kibiców zlokalizowane są w budynku zaplecza szatniowego od strony parkingu. Budynek znajdujące się przy boisku (nie mylić z halą znajdującą się na obiekcie).

TRANSMISJA
Informujemy, że tym razem transmisja internetowa spotkania Rozwoju nie odbędzie się. Prowadzić będziemy tekstową relację live na naszej stronie internetowej. Co do zasady, zależy nam przede wszystkim na transmitowaniu wyjazdowych meczów naszej drużyny. Zapraszamy na trybuny „Kolejarza”. Wstęp jest darmowy, ale przypominamy, że nasz klub uruchomił internetową zrzutkę. Zachęcamy do dobrowolnego udziału w niej, a wszystkie zgromadzone środki posłużą pokryciu kosztów organizacji domowych meczów Rozwoju w rozgrywkach IV ligi śląskiej. Więcej TUTAJ, link do zrzutki TUTAJ.

foto: Kuba Dworczak/slaskisport.tv