Jakub Pawlik trenerem motorycznym w Akademii


Akademia Piłkarska Rozwoju Katowice rozwija się, czego dowodem zaproszenie od nowego sezonu do współpracy kolejnych fachowców, którzy mają usprawnić i urozmaicić proces szkolenia.

Do współpracującego w zakresie motoryki z zespołem seniorów oraz starszych grup młodzieżowych 2004-2008 Piotra Barwińskiego dołącza trener Jakub Pawlik, który pracować będzie nad motoryką zawodników z roczników 2009-2014. Na co dzień jest nauczycielem w szkole podstawowej oraz właścicielem firmy „Strefa Motoryki”.

Trener Pawlik jest magistrem Wychowania Fizycznego na AWF w Katowicach, absolwentem studiów podyplomowych z przygotowania motorycznego w grach zespołowych, trenerem personalnym oraz trenerem przygotowania motorycznego z uprawnieniami NCSC, ASCA L1, FMS. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu przygotowania motorycznego (Fizjofit, BetterWay, EXOS itp.) trener piłkarski UEFA C. Przez 8 lat związany ze sprintem w klubach MOS CSiR Dąbrowa Górnicza oraz AWF Katowice. Jako trener motoryczny przez 3 lata związany z Akademią Piłki Nożnej w Czeladzi. Od marca 2021 trener przygotowania motorycznego w OKS „Słowik” Olkusz w grupach 2005-2011.

Jak sam mówi, w przygotowaniu motorycznym największą przyjemnością jest monitorowanie postępów, jakie osiągają zawodnicy, dzięki licznie wykonanym testom.

Dlaczego Rozwój?
Rozwój to klub sportowy, który z zainteresowaniem obserwuję od dłuższego czasu. Cenię sobie pracę z zawodowcami, którzy tak jak ja kładą nacisk na wiedzę, umiejętności i wspomaganie zawodników. Bardzo się cieszę że nawiązałem tę współpracę – podkreśla trener Pawlik.

JAKUB PAWLIK
Telefon kontaktowy: 503-419-409
e-mail: strefamotorykijakubp@gmail.com
facebook: Strefa Motoryki

Trenerze, witamy na pokładzie, liczymy na owocną współpracę i satysfakcję z pobytu w naszej Akademii.