Juniorzy młodsi: zwycięski dwumecz z Tychami


Juniorzy Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z roczników 2004 i 2005, przygotowujący się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17 oraz II ligi śląskiej B1, wygrali w sobotę oba sparingowe mecze z rówieśnikami z GKS-u Tychy.

Pierwszy sparing z tyską ekipą, która awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-17 i wiosną będzie jednym z naszych rywali, zakończył się zwycięstwem Rozwoju 3:1, a drugi – 2:1.

– Pożyteczny sparing po pierwszym tej zimy tak ciężkim mikrocyklu – podsumował trener Kamil Pągowski, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł skorzystać z Jakuba Haładynia, Jakuba Myśliwczyka i Dawida Parysza.

Najbliższy tydzień będzie pracowity. W środę Rozwój zagra podwójny sparing z Górnikiem Zabrze (IV liga vs III liga, a także juniorzy młodsi vs juniorzy młodsi), w piątek juniorzy zmierzą się z Ruchem Radzionków, a część z nich w sobotę wystąpi zapewne w pierwszej drużynie w starciu z IV-ligowym AKS-em Mikołów.

GKS Tychy – Rozwój Katowice 1:3
Bramki dla Rozwoju: Holeczek, Bielec (karny), Kwiatkowski.
Rozwój Katowice: J. Adamiec – Flak, Moczkowski, Filipiak, Cieślar, K. Adamiec, Jastrzembski, Holeczek, Bielec, Jarek, Kwiatkowski. Grali także: Bryła, Rosół, Zieliński, Roj, Machalski, Brzeziński.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.

GKS Tychy – Rozwój Katowice 1:2
Bramki dla Rozwoju: Rosół, Buchczik.
Rozwój Katowice: Nowak – Machalski, Ciuchta, Andrejczyk, Liburski, Pałka, Roj, Rosół, Zieliński, Buchczik, Brzeziński. Grali także: Krawczyk, Orzechowski, P. Adamiec, Jarosz.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator