Juniorzy powalczyli ze „starszakami” z Gwarka


Drużyna juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice przygotowująca się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17 uległa starszemu od siebie zespołowi Gwarka Zabrze.

Juniorzy młodsi Rozwoju zagrali w sobotnie popołudnie z juniorami starszymi Gwarka Zabrze, czyli zespołem będącym jednym z dwóch – obok Górnika – reprezentantów Górnego Śląska w Centralnej Lidze Juniorów (roczniki 2002 i młodsze). Zimę Gwarek spędza na 13. pozycji w 16-zespołowej stawce, z dorobkiem 17 punktów w 17 meczach; jesienią był w stanie pokonać Cracovię, SMS Łódź, Hutnika Kraków czy Arkę Gdynia.

Nim drużyny przystąpiły do sparingowej rywalizacji, trzeba było jeszcze wygrać walkę… ze śniegiem, dlatego w ramach rozgrzewki jedni i drudzy sięgnęli po łopaty, szykując sobie stanowiska pracy, czyli boisko „Kolejarza”. Goście zabrali swoje z Zabrza i solidarnie nam pomogli, za co słowa uznania i podziękowania!

Sam mecz był interesujący i zakończył się skromną – 1:0 – wygraną starszych rywali, którzy gola strzelili w drugiej połowie, gdy Rozwój dokonał już wszystkich zaplanowanych na ten sparing zmian.

– Bardzo fajny sparing z bardzo wymagającym przeciwnikiem – ocenił Rafał Bosowski, jeden z trenerów Rozwoju. – Widać, że w Centralnej Lidze Juniorów U-18 jest już wysoki poziom. Grając w składzie opartym w większości na chłopakach z 2005 rocznika próbowaliśmy się do starszych przeciwników dostosować i nieźle nam to wychodziło. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, na dość „trudnym” boisku, a mimo to oba zespoły pokazały swoją jakość, pomysł na grę – dodał trener Bosowski.

W niedzielę – wraz z trampkarzami z CLJ U-15 i czwartoligowcami – juniorzy młodsi Rozwoju rozpoczną zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Na miejscu zmierzą się m.in. z seniorami Gola Bieruń.

Rozwój Katowice U-17 – Gwarek Zabrze U-18 0:1 (0:0)
Rozwój Katowice: J. Adamiec – Skroch, Haładyń, Moczkowski, K. Adamiec, Cieślar, Jastrzembski, Filipiak, Flak, Kwiatkowski, Holeczek. Grali także: Bryła, Rosół, Brzeziński, Zieliński, Ciuchta, Roj.
Trenerzy Kamil PĄGOWSKI i Rafał BOSOWSKI.

foto: własne