Juniorzy rozbili Pogoń Imielin


Przygotowująca się do rundy wiosennej I ligi juniorów starszych drużyna Rozwoju Katowice, wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu, wygrała 6:1 z Pogonią Imielin, 9. drużyną „okręgówki”.

To druga z rzędu wygrana naszych juniorów z seniorskim zespołem z klasy okręgowej. Przed tygodniem pokonali 3:0 Gola-Piasta Bieruń Nowy, tym razem zaaplikowali pół tuzina goli Pogoni Imielin, czyli drużynie zaprzyjaźnionej z Rozwojem, w której alfą i omegą jest 49-letni Marcin Polarz, mimo upływu czasu imponujący sylwetką i nadal występujący na ligowych boiskach.

Juniorzy Rozwoju, wzmocnieni 20-letnim Oliwierem Gaszem oraz kilkoma zawodnikami z czwartoligowej kadry – Jakubem Haładyniem, Wojciechem Bielcem, Mikołajem Holeczkiem – do przerwy prowadzili 2:1, rozstrzelali się po niej. Trzy bramki zapisał na swoim koncie Holeczek.

– Fajnie, że chłopcy z pierwszej drużyny nas wsparli. Strzelić 3 gole, jak „Grzendi”, to jest coś. W drugiej połowie było widać Wojtka Bielca, swoje wniósł „Gasiu”. Cieszy, że chłopcy z 2006 rocznika doszlusowują do reszty grupy. Przed obozem była niepewność, wyglądało to średnio, ale im bliżej ligi, tym mocniej zaczyna tworzyć się grupa ludzi robiących postępy, co cieszy nas wszystkich w klubie – podsumował trener Rafał Bosowski.

Runda wiosenna I ligi śląskiej juniorów starszych A1 rusza za 10 dni. Rozwój w pierwszym meczu – 20 marca o 10:45 – podejmie na „Kolejarzu” Ruch Radzionków.

Protokół meczowy
zima 2022, sparing
środa, 9 marca, godz. 16:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice (juniorzy) – Pogoń Imielin 6:1 (2:1)
1:0 – Holeczek
1:1 – Turyczński
2:1 – Zieliński
3:1 – Holeczek
4:1 – Haładyń
5:1 – Bielec
6:1 – Holeczek

Rozwój Katowice: Bryła – Gasz, Machalski, Haładyń, Semik – Zieliński, Baranowicz, Roj, Pałka, Bielec – Holeczek oraz Białek, Jarosz, Rogowski, Rzeszowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator