Juniorzy starsi: 4:0 z UKS Ruch Chorzów


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice po golach Oliwiera Kwiatkowskiego, Maksymiliana Zielińskiego, Mateusza Rzeszowskiego i Mateusza Dragi pokonała na „Kolejarzu” UKS Ruch Chorzów 4:0.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Gliwicach nasz zespół wrócił na zwycięską ścieżkę, a 3 z 4 goli rywalowi z Chorzowa strzelili zawodnicy, którzy wystąpili w sobotnim spotkaniu pierwszej drużyny z Wartą Zawiercie.

Trener Rafał Bosowski: – Fajnie, że chłopcy traktują to tak poważnie i zdają sobie sprawę, że poprzez występy w lidze juniorów mogą poprawiać swoją dyspozycję, wskakiwać na wyższe obroty. Tak młodych ludzi nie można ograniczać tylko do grania seniorskiego. Czasem muszą też stanąć naprzeciw rówieśników, kiedy piłka bardziej cieszy, jest więcej gry, mniej kontaktu fizycznego. Jesteśmy zadowoleni, że coraz więcej chłopaków stawia kroki do przodu i śmielej pokazuje się trenerowi Wróblowi.

Po 11 kolejkach Rozwój plasuje się tuż za podium tabel I ligi śląskiej z dorobkiem 19 punktów, przy czym pamiętajmy, że 1 z 4 porażek ponieśliśmy nie przystępując do derbów z GKS-em Katowice z powodu zdekompletowania kadry wskutek plagi absencji, chorób i urazów. Stawce przewodzi GKS, przed Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice. Następny mecz rozegramy za 10 dni na wyjeździe z Victorią Częstochowa.

Protokół meczowy
12. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 16 października, godz. 13:30, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – UKS Ruch Chorzów 4:0 (2:0)
Bramki: Kwiatkowski, Zieliński, Rzeszowski, Draga.

Rozwój Katowice: Bryła (46. Nowak) – Brzeziński, Haładyń, Semik – Holeczek, Draga, Rogowski (74. Kozioł), Bielec – Kwiatkowski (80. Brewczyk), Bałos (65. Rzeszowski), Zieliński (68. Zdebel).
Trener Rafał BOSOWSKI.