Juniorzy starsi: bez punktów w Rybniku


ROW 1964 Rybnik – Rozwój 2:1. Straciliśmy szansę na awans do ligi makroregionalnej.

Niestety. Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice przegrała dziś na wyjeździe z ROW-em 1964 Rybnik 1:2 (0:1) w przedostatniej kolejce rundy jesiennej I ligi śląskiej i straciła szansę na duży sukces, jakim byłby awans do rozgrywek makroregionalnych. Mamy 4 punkty straty do Ruchu Chorzów, z którym zagramy za tydzień na „Kolejarzu”, a już 6 – do GKS-u Katowice, któremu można pogratulować promocji.

Już na początku drugiej połowy przegrywaliśmy w Rybniku 0:2, a jedyną bramkę zdobył Wojciech Bielec w końcówce z rzutu karnego wywalczonego przez Mateusza Dragę. Pozostaje nam walka o trzecie miejsce. Szkoda i dziś jest rozczarowanie, zwłaszcza że okoliczności – występ na głównej płycie rybnickiego stadionu – sprzyjały, by sięgnąć po kolejną pełną pulę i zagwarantować sobie mecz o wszystko z Ruchem. Gospodarzom gratulujemy, naszej drużynie za tę jesień i tak należą się duże brawa, ale na podsumowania jeszcze przyjdzie czas.

Protokół meczowy
14. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
niedziela, 6 listopada, godz. 10:00, Rybnik, stadion przy ul. Gliwickiej 72

ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
1:0 – 20 min, 2:0 – 55 min, 2:1 – Bielec, 82 min (karny)

Rozwój Katowice: Bryła (46. Nowak) – Myśliwczyk, Haładyń, Semik (65. Zdebel), Draga, Rogowski (65. Rzeszowski), Bielec, Holeczek, Bałos (60. Brzeziński), Jarosz, Zieliński.