Juniorzy starsi: bezbramkowa inauguracja z UKS-em Ruch


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice na inaugurację sezonu I ligi wojewódzkiej zremisowała przy Asnyka 27 z UKS-em Ruch Chorzów 0:0.

Nowy zespół, złożony z zawodników z 2005, 2006 i 2007 rocznika – z pięcioma debiutantami, z czego czterema w wyjściowym składzie – walczył ambitnie od pierwszego do ostatniego gwizdka, ale żadnej z akcji nie zdołał skutecznie sfinalizować. Najlepszą szansę na bramkę mieli chorzowianie (ostatnie sekundy dogrywali w osłabieniu po czerwonej kartce), gdy jeden z rywali po rzucie rożnym uderzył głową obok słupka.

Zadania Rozwojowi nie ułatwiła sytuacja kadrowa i absencje Mateusza Rzeszowskiego, Tomasza Semika, Mateusza Bałosa, Teodora Madaja, Piotra Kozioła czy Jakuba Ramsa.

Bardzo dziękuję chłopakom za zaangażowanie i serce. W niełatwych warunkach zostawili bardzo na boisku dużo zdrowia. By jednak połączyć przyjemne z pożytecznym, w takich meczach, na własnym boisku, powinniśmy zdobywać komplet punktów. Przygotowujemy się spokojnie do kolejnego spotkania. Myślę, że z biegiem czasu, gdy nowi zawodnicy będą się wkomponowywać, a do gry wrócą kontuzjowani, których nam brakuje, to zespół będzie się scalać i będzie coraz lepiej – podsumował trener Kamil Pągowski.

Za tydzień Rozwój zagra na „Kolejarzu” derby Katowic z GKS-em.

Protokół meczowy
1. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
sobota, 12 sierpnia, godz. 10:00, Asnyka 27

Rozwój Katowice – UKS Ruch Chorzów 0:0

Rozwój Katowice: Adamiec – Machalski (76. Świerczyński), M. Krawczyk, Andrejczyk, Molczyk, Zdebel, Całka (85. Ludwig), Cieślar (46. Kroczek), F. Krawczyk, Buba (87. Musioł), Jarosz (63. Marzec).
Rezerwowi: Białek.
Trener: Kamil Pągowski.