Juniorzy starsi: porażka ze Stadionem


Wynikiem 5:1 dla gospodarzy zakończył się mecz Stadionu Śląskiego Chorzów z Rozwojem Katowice w I lidze śląskiej juniorów starszych. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Maksymilian Zieliński.

Po remisowej inauguracji wiosny z Ruchem Radzionków, tym razem nasza drużyna juniorów starszych musiała uznać wyższość przeciwnika. Z jednej strony, Rozwój był wzmocniony zawodnikami z kadry pierwszego zespołu, z drugiej – Jakub Myśliwczyk czy Mikołaj Holeczek nie są nawet najstarszymi rocznikami juniora starszego, Wojciech Bielec może jeszcze występować w juniorach młodszych. W podstawowym składzie wystąpiło aż czterech zawodników z rocznika 2006, podczas gdy sporo rywali było o 3 lata starszych! Z taką skalą trudności liczyliśmy się zimą, po ruchach kadrowych i odejściach kilku zawodników.

Trener Rafał Bosowski:
Widziałem dziś, jak cierpi pierwsza drużyna – ale i jak potrafi już przetrzymywać trudne momenty. My cierpiąc, musimy się tego nauczyć, z ofiary stawać się myśliwymi. Pierwsza drużyna już to umie, co trochę trwało, ale przy takiej liczbie młodzieży jest to normalne. My się tego uczymy. Tylko tędy droga. Dzisiaj w pierwszym składzie zagrało czterech chłopców z 2006 rocznika. Kolejni dwaj weszli z ławki. Nie mamy nikogo 2003, ale i tak ta grupa czyni ogromne postępy, cały czas się rozwija. Ze Stadionem przegraliśmy zbyt wysoko. Mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji, a będziemy mieć jeszcze z tych chłopaków sporo pociechy dzięki pracy trenerów Tomka, „Mokiego”, Kamila, „Kolona”, który jak widać nauczył bronić karnych nie tylko Bartka Golika, bo dzisiaj Julek Bryła też obronił.

Za tydzień juniorzy starsi zmierzą się – znów na wyjeździe – z Odrą Wodzisław. Więcej o I lidze A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
17. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
sobota, 26 marca, godz. 12:00, boczne boisko Stadionu Śląskiego w Chorzowie

Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 5:1 (3:0)
Bramka dla Rozwoju (na 3:1) – Zieliński.
Rozwój Katowice: Bryła – Myśliwczyk, Holeczek, Machalski, Roj, Semik, Synowiec, Bielec, Jarek, Baranowicz, Zieliński oraz Jarosz, Rogowski, Andrejczyk, Rzeszowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator