Juniorzy starsi: remis z Polonią na zakończenie


Duży niedosyt. Juniorzy starsi Rozwoju Katowice zremisowali 1:1 z Polonią Bytom w ostatnim meczu rundy jesiennej I ligi śląskiej.

Objęliśmy prowadzenie tuż przed przerwą, gdy po rzucie rożnym Fabiana Cieślara i nie najlepszej interwencji bramkarza Polonii piłkę do siatki wpakował Maksymilian Zieliński. Na drugą połowę trener Rafał Bosowski rzucił w bój zawodników znanych z pierwszej drużyny – Wiktora Skrocha, Cezarego Ziarkowskiego i Oliwiera Kwiatkowskiego. Wydawało się, że w takim składzie będziemy w stanie kontrolować ten mecz i zakończyć jesień zwycięstwem, ale tak się nie stało.

Bytomianie, mający w swych szeregach zawodników łapiących już nawet trzecioligowe doświadczenie, konsekwentnie pracowali na wyrównanie i dopięli swego w samej końcówce po efektownej akcji prawą flanką, gdy niemalże wjechali do naszej bramki. Wcześniej Jana Adamca po pięknym strzale z dystansu uratowała poprzeczka. Z drugiej strony, my też mieliśmy świetną szansę na 2:0. Po centrze Wojciecha Bielca, wracającego do gry po kontuzji, w tempo na piłkę nabiegł Mateusz Draga i brakło mu milimetrów, bo huknął w poprzeczkę.

Jesień w I lidze śląskiej juniorów starszych kończymy w górnej części bardzo spłaszczonej tabeli z 24 punktami za 7 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek oraz minimalną, 3-punktową stratą do podium. Nad strefą spadkową mamy z kolei bezpieczną przewagę, dlatego możemy spokojnie wypatrywać wiosennej rundy rewanżowej.

Więcej o I lidze śląskiej juniorów starszych A1 – TUTAJ.

Protokół meczowy
15. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych A1
sobota, 13 listopada, godz. 13:15, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Polonia Bytom 1:1 (1:0)
1:0 – Zieliński, 45 min, 1:1 – Bardl, 89 min.

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Brzeziński, K. Adamiec (46. Skroch), Haładyń, Synowiec (46. Ziarkowski), Cieślar, Baranowicz, Draga, Roj (66. Machalski), Zieliński (60. Bielec), Parysz (46. Kwiatkowski).
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator