Juniorzy starsi: Rozwój wygrał 15:0


Drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice pokonała dziś przy Asnyka zamykający tabelę I ligi wojewódzkiej UKS Warszowice.

Łupem bramkowym podzielili się Maksymilian Zieliński, Oliwier Jarosz, dzisiejszy jubilat Jakub Myśliwczyk, Wojciech Bielec, Mateusz Bałos oraz Michał Kręcichwost, czyli jeden z debiutantów w kategorii juniora starszego. W obronie zagrał też inny przedstawiciel rocznika 2007, Kacper Musioł, a z ławki na boisku zameldował się Wojciech Świerczyński (2006).

Cieszę się, bo wchodząc do szatni widzimy nowe twarze, co znaczy, że duża część naszych juniorów gra w pierwszej drużynie. To dla wszystkich pozytywny impuls, do gry w zamian wchodzą coraz młodsi, mogąc patrzeć na kolegów, którzy nie tylko wchodzą do zespołu czwartoligowego, ale też strzelają gole, zaznaczają swoją obecność jakością – powiedział trener Rafał Bosowski.

Po 21 kolejkach juniorzy Rozwoju są na szczycie I ligi wojewódzkiej z identycznym dorobkiem, co Piast Gliwice. Za tydzień, również w niedzielę przy Asnyka, nasz zespół podejmie Rekord Bielsko-Biała.

Protokół meczowy
21. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 23 kwietnia, godz. 11:00, Asnyka 27

Rozwój Katowice – UKS Warszowice 15:0 (9:0)
Bramki: Bałos 4, Bielec 3, Kręcichwost 3, Myśliwczyk 2, Jarosz 2, Zieliński 1

Rozwój: Adamiec (46. Bryła) – Brzeziński, Myśliwczyk (75. Liburski), Musioł, Bałos, Draga, Zieliński (46. Świerczyński), Molczyk, Bielec, Kręcichwost, Jarosz.
Trener Rafał BOSOWSKI.