Juniorzy starsi: trzecia z rzędu wygrana


Rozwój Katowice pokonał UKS Ruch Chorzów 4:0 po golach Michała Flaka, Olafa Baranowicza, Jakuba Myśliwczyka i Maksymiliana Zielińskiego w meczu 21. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych.

Dla drużyny trenera Rafała Bosowskiego była to trzecia z rzędu wygrana do zera – wcześniej pokonali MKS Zaborze 12:0 i Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0. Mecz z UKS-em Ruch Chorzów ułożyliśmy sobie już w niewiele ponad kwadrans, obejmując dwubramkowe prowadzenie i mogąc kontrolować grę.

Trener Rafał Bosowski:
– Cieszy kolejna wygrana i brak straconych bramek, z kolei liczba zdobywanych w ostatnich meczach – zarówno w pierwszej drużynie, jak i juniorach – jest imponująca. Widać tę fajną pracę, jaką wykonują wszyscy trenerzy. To, że chłopcy mają szansę trenować z pierwszym zespołem, daje im dużo doświadczenia i przekłada się na jakość. Dziś zaczęliśmy czterema chłopakami z 2006 rocznika, kolejny wszedł w drugiej połowie. Widać, że idą do przodu i to pocieszające dla trenera pierwszej drużyny i nas wszystkich.

Nasi juniorzy plasują się w czołówce I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Kolejny mecz – 7 maja z Polonią Bytom.

Protokół meczowy
21. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów starszych A1
niedziela, 24 kwietnia, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – UKS Ruch Chorzów 4:0 (2:0)
1:0 – Flak, 14 min
2:0 – Baranowicz, 18 min
3:0 – Myśliwczyk, 59 min
4:0 – Zieliński, 77 min

Rozwój Katowice: Bryła (81. Figura) – Draga, Machalski, Myśliwczyk, Flak (46. Skroch) – Rogowski, Baranowicz (64. Holeczek) – Jarek (71. Semik), Cieślar, Synowiec (46. Bielec) – Zieliński.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator