Juniorzy starsi wzięli rewanż na „Cidrach”


Rozwój Katowice wygrał na wyjeździe 2:0 z niepowstrzymanym dotąd Ruchem Radzionków w 5. kolejce I ligi śląskiej juniorów starszych, rewanżując się zatem za sobotnią porażkę pierwszej drużyny poniesionej na tym samym stadionie.

To się rzadko zdarza, ale akurat Rozwojowi przytrafił się weekend z dwoma meczami na stadionie w Radzionkowie, z Ruchem mającym na koncie w swojej lidze komplet zwycięstw. O ile pierwsza drużyna w IV lidze śląskiej z „Cidrami” przegrała, o tyle juniorzy starsi okazali się pierwszą ekipą, która odebrała żółto-czarnym punkty. Prowadzenie objęliśmy w 19. minucie za sprawą Karola Adamca, wygraną podopiecznych Rafała Bosowskiego przypieczętował w ostatniej minucie podstawowego czasu Mikołaj Holeczek. Warto odnotować, że szkoleniowcem radzionkowian jest były wieloletni trener Rozwoju Mirosław Smyła.

Po pięciu kolejkach nasi juniorzy z dorobkiem 10 punktów i serią 3 zwycięstw plasują się w czołówce I ligi śląskiej. Za tydzień domowa konfrontacja z wiceliderem, Stadionem Śląskim Chorzów (10 pkt). Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

Protokół meczowy
5. kolejka I ligi śląskiej juniorów starszych
niedziela, 5 września, godz. 11:30, Radzionków, ul. Knosały 113

Ruch Radzionków – Rozwój Katowice 0:2 (0:1)
0:1 – K. Adamiec, 19 min (asysta Jarek)
0:2 – Holeczek, 90 min (asysta Brzeziński)

Rozwój Katowice: Cieślik – Filipiak, Haładyń, Flak – Ziarkowski, K. Adamiec, Draga, Bielec – Jarek, Parysz, Holeczek oraz Cieślar, Roj, Brzeziński.
Trener Rafał BOSOWSKI.

foto: administrator